Luxusní byt za nízké náklady: Prozradíme, jaké doplňky udělají z vašeho apartmánu královské sídlo

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
obyvaci pokoj

Zdroj: Shutterstock

Bydlíte v domě nebo bytě, který se vám zdá příliš obyčejný? Pokud chcete na přátele zapůsobit, ale nemáte zrovna peněz na rozhazování, existuje několik způsobů, jak si apartmán vylepšit za nízké náklady.

Nemusíte být zrovna boháč, aby vybavení vaší domácnosti ohromilo zástupy lidí. Pomocí několika snadných dekorací je totiž možné z vašeho domova udělat sídlo snů, které vám bude kdekdo závidět.

Jak toho docílit? Kde nakupovat a co přesně do výzdoby svého bytu či domu zapojit? Poradíme vám, jaké jednoduché doplňky využít, aby si každý příchozí řekl: „Páni, takové bydlení bych také bral.“

Busta a další sošky

Pokud na krb ve svém domě nebo na poličku v obýváku umístíte bustu, bude to působit velmi elegantně a vhodně. Obvykle se sochy hlav vyrábějí z mramoru, existují ale levnější náhražky, které vypadají jako pravé.

Stejně tak pokud svůj apartmán upravíte soškami podle svého gusta, dodáte domovu bohatší vzhled a každý, kdo k vám zavítá, bude obdivovat váš vkus. Ale pozor, abyste to nepřehnali, protože všeho moc škodí.

Truhličky na šperky

Nepořádek nikdy nevypadá dobře. Pokud máte neustále někde položené nějaké drobnosti, kupte si malé truhličky na šperky, do kterých můžete dát právě náušnice, řetízky, ale i zápalky, zapalovače, svíčky a další malé věci.

Pokud truhličku umístíte na nějakou komodu a okolo doplníte svíčky, kytky v květináči nebo nějakou tu sošku, bude byt jako celek působit dokonale a upraveně. Navíc nikdy nebudete nic hledat, protože vše bude mít své přesné místo.

Sjednoťte si nádobí

Pokud máte každou vařečku jinou, raději je schovejte do šuplíku. Ale pokud se rozhodnete si nádobí vystavit, je vhodné mít všechny kousky ze stejné sady. Plastovými naběračkami nikoho neohromíte.

Nejideálnější jsou obyčejné dřevěné vařečky nebo pozlacené, které se dají koupit snad úplně všude a nestojí víc než pár korun. Ty pak vyvěste v kuchyni na zeď a hosté budou ohromeni.

Povlaky na polštář

Polštářů není nikdy dost. Vyzdobte si s nimi nejen ložnici, ale i obývací pokoj, klidně nějaké přidejte i do chodby na komodu, nebo na posezení na zahrádce či balkoně. Uvidíte, že je oceníte nejen z hlediska krásy, ale i z praktických důvodů.

Nebojte se pochlubit knihami

Knihy že mají své místo v knihovně? Ne vždy to musí být pravda. Upravená knihovna je samozřejmě základem, pokud ale na místa, kde nikomu nepřekáží, umístíte některé tituly, které vypadají dobře, nikomu tím neuškodíte.

Parfémy a mýdla

Hosty musíte ohromit rozhodně i koupelnou. Právě ta dává velký prostor k projevení vaší designerské duše. Na umyvadlo dejte košíčky s tuhými mýdly, nakupte si skleněné lahvičky na tekutá mýdla, šampony srovnejte, aby se nepovalovaly všude po okrajích vany.

Nakonec na skříňku nad zrcadlem umístěte luxusně vypadající parfémy. Ty ve skutečnosti mohly stát jen pár korun, ale ve skleněných lahvičkách budou působit draze a dokonale.

Nakonec nezapomeňte do vitrín v obývacím pokoji a kuchyni umístit zajímavě vypadající skleničky na víno a šálky na kávu a máte hotovo. Kdokoli teď přijde k vám domů, pomyslí si, že jste se při vybavování bytu opravdu plácli přes kapsu.

Autor: Shani Maiová

Související články