Kdo by nechtěl mít zadek jako broskvičku? Prozradíme vám, jak na to

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zadek jako broskev

Zdroj: Shutterstock

Když se zeptáte mužů, zda jsou dolňáci nebo horňáci, valná většina z nich vám bez otálení řekne, že dolňák. To znamená, že před bujným poprsím dávají přednost krásně vytvarovanému zadečku. Ideály ženské krásy se mění po celá tisíciletí již od Věstonické venuše. A dneska letí zadky.

Každá žena sní o tom, že má krásně vytvarovaný a pevný zadeček, a každý muž sní o tom, že přesně takový bude držet v rukách.

K tomu, abychom se staly majitelkami takového snového pozadí, je potřeba pořádně máknout. Pokud se do toho ale pořádně obujete, stane se z vás jedna z žen, které dneska vládnou světu. Nebo alespoň mužským srdcím.

K dokonalému zadečku si můžeme dopomoct

Když se mužské zraky upíraly na dámské zadní partie v minulosti, dámy si k jejich dokonalosti dopomáhaly různými vyztuženými spodničkami a honzíky. V dnešní době mohou ženy zvolit takzvané push up džíny, a v tom drastičtějším případě implantáty, kterými se pozadí vytvaruje do požadovaného tvaru.

Všichni ale budou souhlasit s tím, že není nad to vlastnit nefalšované a pravé pozadí bohyně. Stačí k tomu jen konkrétní pravidelné cviky a správná strava.

Přinášíme vám přesný návod, jak dokonalého zadečku docílit, a podmanit si tak mužskou populaci.

Trénujte nohy

Na tvarování zadečku si nemusíte vyloženě vyhradit jeden den. Jen těžko budete cvičit pouze hýžďové svaly. Cviky na krásný zadek se jen tak neobejdou bez souběžného posilování nohou. Střídejte tedy trénink pouze nohou a trénink nohou se zaměřením na hýždě.

Dejte přednost cvikům na jedné noze

Je všeobecně známé, že když oddělíte pravou končetinu od levé, posílí se vám zaostávající části těla. Tam, kde to jde, se snažte cvičit pouze na jedné noze a poté nohy vyměnit.

Při cvičení, kdy se používají obě končetiny, má tělo tendenci spoléhat se pouze na dominantnější stranu, což může vést ke svalové nerovnováze.

Cviky různě měňte

Všechny svaly dobře reagují na změny. Vyhněte se tedy tomu, abyste cvičili jednu sérii cviků pořád dokola. Není třeba mít na každý trénink nové a nové cviky, ale ty základní pravidelně obměňujte.

V praxi to vypadá tak, že jednou budete dělat dřepy bez zátěže, podruhé se zátěží. Výpady dělejte jednou vpřed, jednou vzad a pak stranou. Zakopávání můžete dělat vleže, vestoje nebo s posilovací gumou na kotnících.

Provádějte více opakování

Rozhodně není dobré, pokud si vezmete nekonečně dlouhý seznam a každý cvik párkrát provedete. Připravte si dopředu plán, kterého se budete držet, abyste nepřebíhali od jednoho k druhému.

Trénink zakončete odpadnutím

Na konci každého tréninku nepolevujte, a naopak přidejte na maximum. Můžete například zvolit supersérii dřepů s výskokem. Opakujte je bez přestávky tak dlouho, dokud zcela neodpadnete.

Není to sice nic příjemného ani zábavného, zato je to skutečně velice efektivní.

Změňte jídelníček

Pokud budete dřít v posilovně a pak se odměníte fastfoodem nebo tabulkou čokolády, výsledky vašeho snažení se jen stěží dostaví.

Pokud to s vytvarováním zadečku myslíte skutečně vážně, budete tomu muset přizpůsobit i jídelníček.

Pro tvorbu svalové hmoty, která je v tomto případě žádoucí, se neobejdete bez přísunu bílkovin, které najdete v mase, vejcích, obilovinách nebo luštěninách.

Nezapomínejte na ostatní části těla

Pokud budete mít dokonalý zadek a k tomu ochablé ruce a faldy, bohyně z vás asi úplně nebude. Proto nezapomeňte cvičit také ostatní partie, za jejichž vypracování budete mít plusové body.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články