Jak zhubnout? Stačí jeden rychlý rituál každé ráno a kila půjdou dolů

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Hubnuti

Zdroj: Shutterstock

Pravděpodobně i vy patříte mezi ty, kteří v minulém roce podlehli trendu otužování. Přece jen to byla ta nejjednodušší možnost, jak si zajít v období pandemie zaplavat, a zároveň si zvyšovat imunitu tím nejlepším způsobem.

Víte, co je zdravější, než chození do posilovny? Studené sprchy a ztlumení vašeho světla před spaním. Přesně to tvrdí špičkový neurolog, který se zajímal o to, jak se cítit lépe a rychle hubnout.

Lepší spánek, lepší váha

Doktorka Julia Jones přišla s jednoduchými tipy, které nám pomohou zhubnout, a zároveň bojovat s nemocemi a špatným spánkem. Ve své nové knize Neuron Smart Wellness Made Easy odhaluje, jak v minulém roce upustila od diet a posiloven.

Přestože nedržela přehnané diety, zhubla necelých pět kilogramů a snížila svůj biologický věk z pětapadesáti na padesát let. Vědci také zjistili, že u žen, které mají problémy se spánkem, je téměř dvakrát větší pravděpodobnost, že budou trpět vážnými srdečními problémy.

Doktorka řekla: „Začala jsem dělat malé změny ve svém životě, abych zjistila, co se stane. Věci, které vyžadují mnohem menší úsilí a peníze, jsou natolik snadné, že je lze dělat kdykoliv bez ohledu na to, jak jste staří a kolik peněz máte.

Jednoduchý rozvrh

Hned po probuzení si ustelte postel. Tato aktivita vám spustí uvolňování pozitivních chemických látek v mozku, což zvyšuje pravděpodobnost, že budete mít dobrý den. Hned poté se pokuste alespoň na chvíli vystavit dennímu světlu, které nastartuje vaše tělo.

Po chvilce si dopřejte studenou koupel, která je skvělá pro dýchání, cirkulaci krve a snižování zásob tuku. Ve studené sprše pravidelně dýchejte a než vyjdete ven, ani si nevšimnete, jak moc byla voda studená.

Během dne se pak snažte učit novým věcem nebo hrát na hudební nástroj. S přibývajícím věkem klesá také mozková tkáň, kterou musíte udržovat v té nejlepší kondici. Stejně tak se doporučuje pobyt na čerstvém vzduchu, a proto vyrazte na krátkou procházku po okolí.

Večer používejte stolní lampy a ztišená světla, stejně tak se vyhněte koukání do telefonu. Pokud na telefonu potřebujete být, noste brýle blokující modré světlo.

Jakékoli změny stravy nebo životního stylu byste měli projednat s praktickým lékařem, pokud si nejste jisti, jaký je váš aktuální zdravotní stav.

Zdroj: The Sun
Autor: Pavel Světlý

Související články