Detoxikujte své tělo během několika hodin

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Detoxikace

Zdroj: Shutterstock

Necítíte se ve své kůži? Máte pocit, že je něco špatně? Trápí vás kožní problémy, pocity nafouklosti a prostě to není ono? Pokud pociťujete nedostatek energie, špatnou náladu a další obtíže, na vině může být zanesený organismus.

Stát se to může každému. V dnešní době je tak snadné sklouznout k nezdravému životnímu stylu, který se projevuje nejen přejídáním se a konzumací nezdravých potravin, ale také nadmírou stresu nebo minimem spánku. Co v takové chvíli pomůže? Detoxikace!

Detoxikace těla během několika hodin

Už jste někdy slyšeli o detoxikaci těla? Většina lidí sice ano, ale nikdy to nezkusila. A to je škoda, protože pročištění organismu může být pro tělo vítaná zpruha.

Určitě vás potěší, že na detoxikaci nepotřebujete několik dní nebo týdnů. Zvládnout ji můžete i během několika hodin. Klidně během jednoho dne.

Jak na to? To vám poradíme v následujících řádcích. Takže pokud cítíte, že to prostě není ono, zkuste jet jeden den podle našeho návodu a uvidíte, že vám bude lépe. A všemu tělu zrovna tak!

Po ránu sklenice teplé vody s kapkou citronu

Dát si hned po ránu sklenici teplé (vlažné) vody s citronem? O tom se mluví často, ale kdo to skutečně dělá? Jen málokdo, opravdu.

A to je škoda. Velká chyba je, když to první, co do sebe ráno nalijete, je buď horké kafe, nebo sklenice ledové vody na žízeň. Studená voda během jídla mimochodem zhoršuje trávení, tak pozor na to.

Místo toho začněte den tím, že si do sklenice vlažné vody vymačkáte citron a vypijete to. Nastartuje to metabolismus, není lepší začátek dne.

Zelenina na talíři

Během detoxikace je dobré zařadit do jídelníčku hodně zeleniny. Odborníci doporučují především listovou zeleninu, ale když si nandáte na talíř i další druhy, jako třeba brokolici, rozhodně nic nezkazíte.

Zeleninu bychom měli jíst každý den, rozhodně se jí nevyhýbejte. Nejlepší je v syrovém stavu, ale kdo ji nezvládne konzumovat syrovou, může sáhnout po jiné úpravě. Lepší zeleninu jakkoli upravenou než vůbec žádnou.

Nešetřete na spánku

Během detoxikace byste své tělo neměli trápit nedostatkem spánku, ba naopak. Dopřejte mu tolik spánku, kolik můžete a kolik tělo potřebuje. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste spali tak dlouho, dokud jste se sami od sebe neprobudili? Že už si to nepamatujete? Aha, tak šup do peřin!

Po celý den bylinný čaj

Detoxikaci těla skutečně můžete zvládnout během několika hodin. Podpoříte ji třeba i tím, že budete celý den pít jen bylinné čaje.

Pro detoxikaci je vhodná například pampeliška, zázvor nebo červený jetel. Dopřát si ale můžete jakýkoli bylinkový čaj.

Zdroj: medium.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články