Bylinky, které zmírní menstruační bolesti

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Bylinky menstruacni bolesti

Zdroj: Shutterstock

Menstruace je nedílnou součástí života většiny žen. Ačkoli je to období velmi neoblíbené, je potřebné pro správné fungování ženského těla – zejména pro možnost otěhotnět. Mnoho žen se pár dní v měsíci potýká s nepříjemnými a leckdy silnými menstruačními bolestmi, které se objevují v dolní části břicha a mohou vystřelovat i do zad či do stehen.

Zatímco některé ženy prožívají každý měsíc menstruační cyklus bez obtíží, jsou mezi námi takové, které trpí. U některých jsou křeče dokonce tak silné, že je doslova vyřadí z běžného provozu.

Zažíváte bolestivou menstruaci? Než sáhnete po pilulce…

…zkuste na to jít přírodní cestou! Když nás něco bolí, je naprosto automatické, že hledáme způsob, jak se bolesti zbavit. A jako první nás napadnou prášky proti bolesti.

I ženy, které mají bolestivou menstruaci, často sahají po pomoci v podobě tabletek ve snaze zahnat nepříjemné křeče. Co když ale vůbec nemusíte sahat po pilulkách z lékárny?

Proti menstruačním křečím pomohou bylinky

Na sílu bylinek spoléhali již naši předci a nemuselo jít pouze o křeče během menstruace. I naše babičky věděly, jak se pomocí bylinek vypořádat s nejedním zdravotním neduhem.

Pakliže patříte k ženám, které se měsíc co měsíc děsí příchodu menstruace, protože víte, že to zase bude bolet, připravte se na tohle neoblíbené období s některou z následujících bylinek.

Třezalka tečkovaná

Na první pohled obyčejná bylinka dokáže díky obsahu flavonoidů uvolňovat nepříjemné křeče a tím zmírnit nežádoucí bolest.

Drť z třezalky zalijte 200 ml vroucí vody, nechte čtvrt hodinky odstát a po doušcích popíjejte alespoň jednou denně týden před očekávanou menstruací.

Kontryhel obecný

Kontryhel obecný je známý tím, že posiluje ženské orgány. Mimo jiné mu lze přičíst i takové účinky, jako je udržení organismu v rovnováze nebo vyhlazování tkání.

Z kontryhele si můžete připravit čaj a ten pijte dvakrát denně týden před očekávanou menstruací, nebo si z něho udělejte sedací koupel.

Heřmánek

Spolehnout se můžete i na tak známou bylinku, jakou je heřmánek. Jen málokdo by nevěděl, jak heřmánek vypadá nebo jak voní.

Heřmánkový čaj, který si připravíte tak, že přelijete jednu lžíci sušené bylinky vroucí vodou a necháte deset minut odstát, zvyšuje v těle hladinu aminokyseliny glycin, jež pomáhá zmírňovat svalové křeče a také uvolňuje dělohu.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články