Nechte vztah dýchat. Tyto věci vám pomohou k tomu, abyste se na svého drahého více těšili

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Šťastný pár

Zdroj: Shutterstock

Svého partnera milujete a chcete s ním být dvacet čtyři hodin denně sedm dní v týdnu? To naprosto chápeme, ale je otázka času, kdy to vám, nebo jemu začne lézt pořádně na nervy. Kouzlo úspěšného vztahu je volnost. Dopřejte si ji a budete šťastní do konce života.

Budete se více chtít

Jestliže jste zvyklí trávit s partnerem každou minutu, a to nejen doma, ale i v práci, je jasné, že se připravujete o pocit výjimečnosti a těšení se jeden na druhého. Zkuste si občas o víkendu, nebo klidně jen večer, udělat každý svůj program.

Vy si třeba naplánujte dámskou jízdu s kamarádkami a on hraní her s kamarády. Uvidíte, jak si pak začnete více vážit času se svým miláčkem. Ale hlavně se na sebe budete mnohem více těšit.

Osvěžíte si komunikaci

Pokud spolu trávíte neustále čas, je možné, že mezi vámi postupně začne váznout komunikace. Není divu, že moc témat na povídání není, když jste pořád spolu. Jakmile ale budete mít každý svoje zážitky, každodenní komunikace se osvěží a vy se vyhnete tomu, že by se do vašeho vztahu vkradla nuda. Budete moci svému miláčkovi vyprávět zážitky a opět se na sebe budete těšit.

Budování důvěry

Jakmile se rozhodnete, že s partnerem budete trávit nějaký čas odděleně, znamená to, že se budete muset naučit si důvěřovat. Pokud máte pocit, že svého miláčka uhlídáte jen tehdy, když ho máte neustále pod kontrolou, je jasné, že mu moc nevěříte.

Je proto na čase na tom začít pracovat a čas, který budete trávit odděleně, vám určitě pomůže. Váš partner ale musí důvěřovat i vám. Jestli s tím nemá problém, dejte mu také šanci.

Budete dělat to, co chcete jen vy

Určitě jsou věci, které s partnerem děláte rádi společně. Jsou však i koníčky, které vy milujete, ale vašemu miláčkovi nic neříkají, proto je odkládáte.

Nyní je na ně ideální čas, tak hurá do toho. Díky tomu, že teď trávíte čas i odděleně, se na ně můžete vrhnout a užít si to. Váš partner bude nadšený, že na něm nejste závislá, a určitě si rád večer poslechne, jak jste si to na lekci jógy nebo kurzu keramiky užila.

Nic nepřehánějte

Hlídejte si ale, abyste to s tím poskytováním volnosti tomu druhému nepřehnali. Je dobré mít čas pro sebe, ale oddělené chvíle by neměly převyšovat ty společné. Pak by se totiž mohlo stát, že se vzájemně odcizíte.

Poskytování prostoru tomu druhému by nemělo vypadat tak, že on vyrazí s partou přátel na víkend a vy sedíte doma, nudíte se a přemýšlíte jen nad tím, co váš miláček dělá. Dbejte na to, aby všechno vyhovovalo nejen vám, ale i vašemu partnerovi.

Autor: Sofie Nyklová

Související články