Brát si spodky, nebo vyrazit naostro? Po přečtení tohoto článku už možná ráno dilema řešit nebudete

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
zena spodni pradlo

Zdroj: Shutterstock

Spodní prádlo je základ hygieny. Pro mnohé z nás je ráno samozřejmostí obléknout si kalhotky a podprsenku, v případě mužů pak boxerky nebo trenýrky. A to i v případě, že celý den zůstaneme doma. Někteří jedinci ale milují svobodu, a dokonce i do práce rádi vyrazí naostro. Co je podle vás správně?

Existuje nejeden kreslený vtip o tom, že žena po návratu z práce osvobodí své tělo a odhodí podprsenku a kalhotky, které ji celý den dřely. Jenže výzkumy prokazují, že v dnešní době se najde spousta lidí, kteří spodní prádlo nenosí vůbec.

Je to správně? Co se s naším tělem děje, když vyrazíme do společnosti takzvaně naostro? A jaký vliv má materiál našeho oblečení na partie, které běžně zakrýváme právě kalhotkami nebo trenkami? Známe odpověď.

Při spánku a cvičení se rozhodně nestyďte spodní prádlo zahodit

Spodní prádlo je doslova rájem pro množení bakterií. A to především ve chvílích, kdy se potíte. Tehdy dochází k jejich rychlému šíření a hrozí nebezpečí infekcí.

Proto je ideální si například na noc, kdy se člověk pod dekou potí, spodní prádlo vůbec nebrat. Kromě toho, že zabráníte vzniku problémů, bude se vám také pohodlněji spát.

Pokud si jdete zaběhat nebo chodíte pravidelně do posilovny, doporučíme vám ani v tomto případě spodní prádlo nenosit. Mnoho žen i mužů už na to ale přišlo samo, protože bez spodního prádla je zkrátka lidské tělo pružnější a cvičí se nám pohodlněji.

Zvolte správný materiál

Materiál oblečení, které nosíte, má velký vliv na to, zda si na sebe spodní prádlo brát, či nikoli. Pokud chcete ven vyrazit naostro, tepláky nebo kalhoty jsou ideálním oblečením, které spodní prádlo nevyžaduje.

Když si však na sebe vezmete džíny nebo legíny bez spodního prádla, může dojít k nepříjemné vyrážce, kterou způsobuje v citlivých oblastech právě riflovina.

Co se týče spodního prádla, doporučujeme nosit spodky jedině bavlněné. Sice za ně zaplatíte trochu více, ale rozhodně to stojí za to pohodlí a za jistotu, že vás nikde nic nebude škrábat.

Měnit po každé námaze

Bakterie se šíří velmi rychle. Pokud máte pocit, že krátká procházka pro vaše tělo nebyla žádnou zátěží, mýlíte se. Už jen pár kapek potu stačí k tomu, aby vám v jistých místech hrozily nepříjemné problémy.

Takže doporučujeme si spodní prádlo vyměnit raději po každé sebemenší zátěži. Nedávné průzkumy prozradily, že mnohdy i po hodinách v posilovně lidé spodní prádlo nemění.

Podle lékařských studií je to ale problém spojený nejen s nemocemi intimních partií, ale také s nepříjemnými odřeninami, vyrážkou a svěděním.

Závěr tedy zní, že za určitých předpokladů není vůbec nic špatného na tom vyrazit ven jen tak, naostro. Vždy ale myslete na drobné detaily, které vás mohou osvobodit od problémů.

Autor: Shani Maiová

Související články