Vytvořte si doma prostředí pro cvičení jógy. Má to řadu výhod

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
joga doma

Zdroj: Shutterstock

Loňský ani letošní rok nepřejí cvičení v oblíbených fitness nebo jógových centrech. Ačkoliv je zrovna pro jógu důležitá i správná atmosféra, můžete si ji za pomocí několika kroků vytvořit doma.

Jóga je proslulá svými blahodárnými účinky na fyzické i duševní zdraví a je velmi nenáročná, co se prostoru a pomůcek týká. Postačí vám totiž obyčejná podložka a pak už je třeba mít jen vůli začít.

Základem je chtít začít

Je sice mnohem těžší se dokopat ke cvičení v domácím prostředí, ale v posledním roce jsme v podstatě neměli jinou možnost.

V případě, že je hezké počasí, není nic lepšího než začít den cvičením jógy venku. Opět stačí vzít pouze podložku a vybrat to správné místo.

Místo, právě to je pro jógu zásadní. Vhodné je takové, kde se dá rozložit podložka. Poté se oprostěte od všech okolních rušivých elementů. Zapomeňte na kopu prádla v koši, který leží hned vedle, nebo neposekanou trávu na vaší zahradě.

Omamte své smysly

Dalším důležitým aspektem pro cvičení jógy je zvukový podkres. Zapněte si relaxační muziku, kterou dnes bez problémů najdete na internetu.

Když už jste zaměstnali své uši, je třeba uspokojit i další smysly, kterými jsou čich a zrak. Zkuste si vytvořit přítmí a atmosféru doplňte svíčkou nebo éterickým olejem v aroma lampě či difuzéru.

Pokud jste venku, stačí zavřít oči nebo zvolit správnou denní dobu. Éterický olej můžete nanést přímo na svou pokožku. Vůně velmi příznivě působí na nervový systém a uklidňuje ho.

Improvizujte s pomůckami

Pro pokročilejší cvičení jógy je vhodné použít nějakou pomůcku, kterou možná doma nemáte. Místo meditačního polštáře můžete použít ten svůj z pohovky, jako přikrývka poslouží deka či ručník a jako popruh poslouží třeba opasek či šála. Vše si nachystejte hned vedle podložky, než s cvičením začnete.

Cvičení jógy v domácím prostředí může mít řadu výhod. Například ušetříte spoustu času a peněz, které byste věnovali cestě na placenou lekci ve fitness centru.

Na internetu je dnes dostupná spousta video návodů, kde se přesně dozvíte, jak cviky správně vykonávat, nebo si můžete zaplatit online lekce. Až se centra znovu otevřou, můžou z vás již být jógoví matadoři.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články