TOP 3 exotické destinace pro zimu 2018!

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení

Venku zima, teploměr se pohybuje daleko pod nulou a televizní program vás netáhne. Vzpomenete si na ty krásné letní měsíce u moře a v tom vás napadne myšlenka. Co si udělat letošní Vánoce u moře na pláži? Věřte tomu nebo ne, ale tento model praktikuje každý rok v tuzemsku několik tisíc lidí a ze své zkušenosti mohu potvrdit, že jako každý muslim podnikne jednou za život pouťní cestu do Mekky, každý správný dobrodruh a cestovatel by měl strávit aspoň jednu zimu v exotické destinaci u moře. Budete mít zážitek na celý život a stojí to za to! Podívejme se na TOP destinace, které stojí za návštěvu během zimních měsíců.

1. Thajsko

Sezona: listopad – březen
Doba letu z Prahy: 13 hodin
Teplota vzduchu v prosinci:  31°C
Teplota vody: 
27°C
Cena letenky: od 10 200 kč
Cena za 7 nocí v hotelu: od 11 200 kč

 

Thajské ostrovy patří k nejkrásnějším krajinám světa. Bílý písek, bungalovy na pláži, houpací síť jemně kymácející se mezi dvěma palmami, klid a pohoda. Není divu, že si zde senioři ze severní Evropy jezdí užívat důchod. Můžete si vybrat z velkého množství ostrovů, ale žádný vás nezklame. Hotel si vyberte na Trivago, letenky můžete zarezervovat přes Skyscanner či Kiwi a ušetřit tak tisíce korun. Tak který ostrov si vyberete vy?

 

2. Vietnam

Sezona: listopad – únor
Doba letu z Prahy: 15 hodin
Teplota vzduchu v prosinci:  30°C (Vung Tau)
Teplota vody: 25°C
Cena letenky:
od 13 500 kč
Cena za 7 nocí v hotelu:
od 9800 kč

[do_widget id=colormag_featured_posts_slider_widget-25]

Asijská země s komunistickým režimem a krásným mořem. Nenechte se ale zmást. Turistické destinace a hotely jsou velice luxusní, každopádně můžete při vycházce do města zažít kulturní šok. Z Prahy se do Vietnamu dostanete s mezipřistáním zhruba za 15 hodin a přivítá vás příjemná teplota okolo 28 – 30°C. Vietnam je ideální destinace, pokud nechcete na pláži poslouchat češtinu a plánujete potkat zejména asijské turisty. Týdenní cesta vás může vyjít zhruba na 25 000 kč, ale my doporučujeme jet aspoň na 10 dní. Vietnam je krásná destinace, ze které se vám nebude chtít vracet!

 

3. Mauricius

 

Sezona: květen – prosinec
Doba letu z Prahy: 12 hodin
Teplota vzduchu v prosinci:  31°C
Teplota vody: 28°C
Cena letenky: od 15 600 kč
Cena za 7 nocí v hotelu: od 9000 kč

 

Rozkošný ostrov, který obklopuje Indický oceán, se nachází 900km východně od Madagaskaru. Mauricius, jako bývalá britská kolonie, má úřední jazyk angličtinu, tudíž se zde lehce dorozumíte.  Průzračná voda, korálovité útesy a téměř neomezené možnosti poznávání podmořského světa. Mauricius patří mezi novější destinace a příroda zde ještě nebyla tolik zasažena přívalem turistů, jako je tomu v jiných destinacích.

 

Jaká destinace Vás nejvíce zaujala? Strávíte letošní Vánoce u moře?

 

Tvojechvilka.cz

 

Související články