Týden zodpovědného hraní je tady. Poradí, jak hrát bezpečně

od Šárka Cvrkalová
   < 1 minuta čtení
par hraje na playstationu

Zdroj: Shutterstock

Na zájemce čeká řada online webinářů, besed a diskuzí o zodpovědném přístupu včetně otevření debaty o hazardních hrách jako druhu zábavy.

Informace o možnostech, nástrojích a pravidlech zodpovědného hraní i řada rozhovorů, diskuzí a webinářů s odborníky. Týden zodpovědného hraní nabídne bohatý program nejen pro hráče samotné.

Hraní má zůstat zábavou

Zúčastní se řada adiktologů, pomocných center a neziskových organizací, jako je například Naberte kurz. Cílem všech pořadatelů je ukázat, že hraní má zůstat především zábavou.

Do projektu se každoročně zapojuje také Sazka, pro kterou je zodpovědnost na prvním místě: „V Sazce chceme přinášet široké spektrum zábavy, které můžete věřit. Abychom se o tom ujistili, nabízíme hráčům nástroje pro bezpečnější sázení, které si necháváme pravidelně kontrolovat nezávislým auditem,“ říká generální ředitel Sazky Aleš Veselý.

„Pod hlavičkou Hraj s rozumem máme velmi propracovaný systém zodpovědného hraní. To vše proto, aby radost ze hry byla vždy na prvním místě,“ dodává Aleš Veselý.

Informace pro každého

Prevence je důležitá, a proto projekt necílí jen na hráče samotné, ale i na rodiny hráčů a veřejnost obecně. Cílem je otevřít diskuzi a ukázat možnosti prevence a seberegulace hraní ve chvílích, kdy hry přestávají přinášet radost a mohou představovat možné riziko závislosti. Detailní program včetně informací k jednotlivým akcím

Týdne zodpovědného najdete na stránkách s názvem Zodpovědné hraní.

Autor: redakce
18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Související články