Kávou za štěstím! Proč pít kávu každý den?

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení

Bezpočet článků polemizuje o pití kávy, zda je pro zdraví prospěšná či nikoliv. Názory z poslední doby se přiklánějí k variantě, že by měl dospělý člověk vypít tři šálky za den, což je ideální množství pro vaše tělo. Na druhou stranu se sluší dodat, že všeho moc škodí. Ať už je váš názor jakýkoliv, Tvojechvilka.cz vám exkluzivně přináší důvody, proč byste si měli šálek kávy aspoň občas dopřát.

 

1. Zlepší vám náladu

Káva zlepšuje náladu, odbourává stres, dělá nové přátele. Jednoduchá, leč pravdivá definice. Kofein vám v těle roztočí kolotoč, který sahá od žaludku, přes střeva až do mozkových buněk. Novou krev v žilách pocítíte ihned po prvním doušku, a to je přesně to, co konzument kávy ocení. Je na váš šéf nepříjemný? Pohádala jste se s kamarádkou? Dejte si šálek čerstvé kávy a nálada se vám hned zlepší!

 

2. Podporuje trávení

Je vědecky prokázáno, že káva podporuje trávení. Zvyšuje tvorbu žaludečních šťáv a vašemu línému žaludku dá povel, aby se konečně rozhýbal. I proto je dobrým doplňkovým prostředkem nejen při hubnutí. Naopak těhotné ženy by se nadměrnému pití kávy měly jednoznačně vyhnout, aby neohrozily plod!

[do_widget id=colormag_featured_posts_slider_widget-25]

3. Lépe se seznámíte

Káva je snad nejoblíbenější nápoj mezi studenty. Pokud se chystáte pozvat někoho na rande, tak otázkou typu: “Půjdeš na kafe?” se snad nemůžete netrefit do vkusu vašeho vysněného protějšku. Navíc máte hned téma, které můžete na rande probírat celý večer, protože existuje nespočet druhů kávy a každý preferuje “tu jeho”.

 

Rande v kávarně? Dnes naprosto běžná věc

 

 

4. Káva = efektivita

Asi se nemusíme přít o tom, co má káva za účinek na naše tělo. Jeden překvapující faktor, popsaný v dalším bodě, je vyjímkou. Pokud pracujete do noci, čekáte na dceru, až se vrátí z diskotéky, či nechcete propásnout noční díly Kriminálky Miami, svěží šálek vás pořádně na několik hodin nakopne a hned se vám bude dýchat lépe. Co víc, kofein aktivuje náš mozek takovým způsobem, že sršíme kreativiou a novými nápady. Není to úžasné?

Musíme ale dodat, že má káva dehydratační účinky, takže je ideální k šálku voňavé kávičky vypít ještě sklenici vody, abyste předešli jakýmkoliv dehydratačním problémům.

 

5. Káva pro dobrý spánek

I když se to může zdát jako paradox a očekávali bychom přesný opak, správně načasovaný šálek kvalitní kávy nám může pomoci k dobrému spánku. Vzhledem k tomu, že po vypití kávy přichází krátká doba útlumu, je toto přesně ta doba, kdy můžete zalehnout a v minutě spát jako dudek. Pokud tuto dobu překonáte, potom se můžete “těšit” na probdělou noc. To byste do kávy neřekli, nebo ano?!

 

6. Úspěšní lidé pijí kávu

Úspěšní, bohatí a ti nejbohatší! Podle nedávného dotazníku, který dělala stanice CNN se ukázalo, že všichni nejbohatší lidé světa si udělali z pití kávy rituál a  pijí denně aspoň 3 šálky kávy denně. Mezi dotazované lidi patřil Bill Gates nebo Warren Buffet. Je náhoda, že mezi dotazovanými nebyl ani jeden Čech?

 

Pijte šálek kávy denně a buďte krásnější!

7. Po kafi jsme krásnější

Krásnějí a štíhlejší! Ať chceme nebo ne, kofein pomáhá zrychlit látkovou výměnu, a tím snadněji tělo spotřebovává kalorie. Dávejte si pravidelně espresso po jídle a jste na správné cestě ke zhubnutí. Kromě toho kávové zrno obsahuje také niacin, což je vitamín B3, který podporuje regeneraci a hydrataci pokožky. To způsobuje svěží vzhled a hebkou kůži! [/sociallocker]

 

tvojechvilka.cz

Související články