Zuzana (37): Mohla jsem dostat vysněné povýšení a lepší plat. Požadavky mého šéfa ale byly hodně za hranou

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena prace

Zdroj: Shutterstock

Po manželově nešťastném úrazu se Zuzana a její rodina musela hodně uskromnit. Dříve si žili na vysoké noze, ale pracovní neschopnost jejího muže značně omezila dříve bohatý rozpočet. Zuzana cítila, že nutnost postarat se o rodinu je teď z velké části právě na ní.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Proto pro ni byla nabídka jejího šéfa o to více lákavá. Ukázal jí příležitost polepšit si nejen pracovně, ale především finančně. Ve hře bylo nemalé zvýšení platu. Ta nabídka ale měla jeden háček.

Hodně se toho změnilo

Než se Zuzanin manžel zranil, žila si její rodina nad poměry. Nestrádali po finanční stránce, mohli si ledasco dovolit. Jenže pak přišlo to nešťastné uklouznutí, které manželovi způsobilo komplikovanou zlomeninu, a především problémy se zády. Poté se všechno změnilo.

„Manžel skončil na neschopence a šel s platem citelně dolů,“ vysvětluje Zuzana. „Navíc jeho zranění vyžadovalo dlouhou rekonvalescenci, vyhlídky do budoucna jsme neměli zrovna růžové,“ pokračuje.

V životě její rodiny se tak hodně změnilo. Najednou to byla ona, která ze svého platu musela z větší části rodinu živit. A ačkoli neměla kdovíjak malý plat, rozhodně to nestačilo na způsob života, na který byli zvyklí.

Ta nabídka přišla jako na zavolanou

„Šéf za mnou přišel s nabídkou, kterou jsem vnímala, že přišla jako na zavolanou,“ svěřuje se Zuzana. „Bylo to zrovna v době, kdy jsme byli nuceni hodně si utáhnout opasky, nebyli jsme zvyklí na nedostatek peněz,“ vysvětluje.

Na první pohled nabídka, která se neodmítá, protože by mohla přijít jen jednou za život, však nebyla ani zdaleka tak růžová.

Hořká pachuť lákavé příležitosti

Zuzana neměla sebemenší tušení, co se za onou nabídkou skrývá. Naivně si myslela, že měla prostě jen štěstí. Nebylo to tak.

„Byla jsem připravena šéfovu nabídku okamžitě přijmout, byla bych blázen, kdybych to nevzala!“ pokračuje. „Zašla jsem za ním do kanceláře, abych mu řekla, že to přijímám, a tehdy mi došlo, co by mě zvýšení platu stálo,“ naznačuje.

Podle ní byly požadavky jejího šéfa za hranou. Bez sebemenšího otálení byl připravený vzít si to, za co byl ochoten své recepční přidat na penězích. A chtěl toho ještě mnohem více.

Situace se ještě zhoršila

„Sprostě mi sáhl rukou na stehno, odhrnul mi sukni a slizce vysvětloval, co bude za svoji velkorysost požadovat,“ odhaluje Zuzana, co se vlastně stalo. „Říkal něco o tom, že doma mu to neklape, žena s ním nespí a on potřebuje vyblbnutí. A to mu mám dát já výměnou za lepší plat,“ vysvětluje.

I když ta nabídka přišla jako na zavolanou a byla lákavá, Zuzana ji odmítla. V práci navíc nedokázala zůstat, dala výpověď a byla nucena najít si místo jinde. Skončila jako prodavačka, nic lepšího tak rychle nesehnala a rodina šla s penězi ještě více dolů.

„Manželovi jsem řekla, že mě ta práce nenaplňovala, nemohla jsem mu přiznat pravdu,“ píše Zuzana. „Určitě by šéfovi něco udělal, to jsem nemohla riskovat,“ uzavírá.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články