Viktorie (29): Nabídla jsem příteli, aby se ke mně nastěhoval. Odmítl a jeho důvod mi vyrazil dech

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
zena

Zdroj: Shutterstock

Po půlročním vztahu měla Viktorie pocit, že je to mezi ní a Davidem na dobré cestě. Rozhodla se udělat v jejich vztahu další posun kupředu. Davidovi nabídla, aby se k ní nastěhoval. Její byt byl větší a stejně většinu času trávili u ní. Tak proč ne?

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Byla ale nepříjemně zaskočená, když David její nabídku odmítl. Už samotné odmítnutí Viktorii zarmoutilo. Ale to, co přišlo potom, bylo ještě horší.

Myslela jsem si, že to spolu myslíme vážně

Viktorie a David spolu chodí půl roku. Viktorie jejich vztah bere vážně a byla si jistá, že podobně to bere i David. Proto se rozhodla udělat další krok.

„Už mě přestalo bavit, že se pořád scházíme jako nějací puberťáci,“ netají se. „David chodil pořád ke mně, u něho v bytě jsem nikdy nebyla a vlastně jsem se ani nezajímala proč,“ uvažuje.

Udělala jsem další krok

„Rozhodla jsem se, že udělám posun v našem vztahu a nabídnu Davidovi, aby se ke mně nastěhoval,“ pokračuje Viktorie. „Přichystala jsem večeři, pozvala ho k sobě a plánovala si, jak ten okamžik udělám výjimečným,“ vysvětluje.

A daný okamžik určitě výjimečný byl. Bohužel však ne tak, jak si Viktorie představovala. David totiž její nabídku odmítl. To ale ani zdaleka nebylo to nejhorší.

Co jsem udělala špatně?

Viktorie se neubránila slzám, když David její nabídku ke společnému bydlení smetl ze stolu. Byla nešťastná a nechápala to. Navíc se cítila poníženě.

„Brečela jsem a vůbec jsem tomu nerozuměla,“ netají se. „Měla jsem za to, že je nám spolu dobře a že společné bydlení bude krok v našem vztahu. Jenže David se ke mně nastěhovat nechtěl. A když mi řekl proč, byla jsem v šoku,“ přiznává.

Svým důvodem mi vyrazil dech

Davidovým důvodem, proč nemohl bydlet s Viktorií, byla jeho maminka. S tou totiž i ve svých pětatřiceti letech žil. Dle jeho slov na něm byla po smrti otce závislá.

„Když mi tohle řekl, nevěděla jsem, jestli to myslí vážně, nebo mě třeba jen zkouší,“ píše Viktorie. „Přišlo mi to jako ten nejhloupější důvod na světě. Jako opravdu hodně trapná výmluva. Jenže on to myslel vážně,“ dodává nešťastná pisatelka.

Pořád to mezi námi visí

Od té doby uplynulo už několik dní a tohle téma mezi Viktorií a Davidem stále visí ve vzduchu. Viktorie neví, co si o tom myslet.

„Pořád říká, jak mě miluje, jak je se mnou šťastný, ale bydlet se mnou nechce. Nebo on vlastně chce, ale prý nemůže. Maminka by mu to nedovolila, nezvládla by to bez něho,“ vysvětluje. „Zdá se mi to, nebo žiju v nějakém hodně špatném snu?“ ptá se Viktorie v závěru svého e-mailu.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články