Romana (23): Představila jsem rodičům svoji novou známost. Reakce mého otce mě rozplakala

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena slzy

Zdroj: Shutterstock

Romana svůj nový vztah před rodiči tajila více jak půl roku. Na oko se tvářila, že je sama a zrovna nikoho nemá. Ve skutečnosti jen sbírala odvahu svoji novou známost rodičům představit. Bála se totiž jejich reakce a ukázalo se, že její strach byl oprávněný.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Ačkoli dopředu tušila, že rodiče nebudou reagovat nadšeně, v hloubi duše doufala, že to prostě nějak přijmou. Co jiného jim také zbývalo? Byl to její život a jen ona rozhodovala o tom, s kým ho stráví. Přesto ji reakce tatínka dohnala až k slzám.

Tvrdila jsem jim, že nikoho nemám

„Před více jak půl rokem jsem navázala nový vztah, rodičům jsem ale nadále tvrdila, že nikoho nemám,“ svěřuje se Romana.

Nechala tak své rodiče při představě, že si přítele teprve hledá. Ačkoli to znamenalo, že na ni měli často nějaké poznámky.

„Především mamka se při každé možné příležitosti ptala, jestli už někoho mám, že přece nebudu sama a podobně,“ vysvětluje Romana.

Konečně jsem sebrala odvahu

Ačkoli už několik měsíců měla novou známost a ve vztahu se cítila šťastná jako ještě nikdy předtím, nemohla dlouhou dobu sebrat odvahu, aby o vztahu řekla rodičům.

„Pořád jsem to odkládala, měla jsem strach,“ netají se. „Věděla jsem, že je tím hodně zaskočím, a bála jsem se, že jejich reakce nebude zrovna příjemná,“ dodává Romana.

Nakonec ale sebrala odvahu a rodičům oznámila, že by jim ráda představila svoji novou známost. Napsala nám, že oba byli nadšení a na jejího přítele se moc těšili.

Vzala jsem Kláru k rodičům

„Nakonec jsem to přece jen udělala a vzala svoji přítelkyni Kláru k našim. Ve dveřích na nás koukali a mamka pronesla něco o tom, jestli mám novou kamarádku,“ napsala Romana, jak seznámení s její přítelkyní probíhalo.

V té chvíli se musela zhluboka nadechnout, aby rodičům přiznala, že Klára není její kamarádka, ale přítelkyně, se kterou už půl roku žije.

„Celé to trvalo asi dvě minuty, ale byly to ty nejhorší dvě minuty v mém životě,“ svěřila se Romana. „Mamka se tvářila zaskočeně, ale tátova reakce byla ještě horší,“ napsala.

Reakce mého otce mě dohnala k slzám

Následně se trojice žen přesunula do obývacího pokoje, kde měla Romanina maminka připraveno pohoštění. I ona byla z informace, že si její dcera našla přítelkyni, pořád ještě v šoku, ale stačila čtvrthodinka a už si s Klárou v pohodě povídala.

„Celou dobu jsme tam byly jen já, Klára a moje mamka. Táta někam zmizel, trvalo hodinu, než se ukázal. A když už konečně přišel, začal na mě křičet, že jsem největší zklamání v jeho životě, jak tohle asi vysvětlí chlapům v práci a ať si nemyslím, že mě v tom bude podporovat,“ píše Romana nešťastně. Netají ani to, že ji jeho reakce rozplakala.

Od té doby uplynula už nějaká doba a Romanin otec se s faktem, že je jeho dcera na holky, stále nesmířil. Dceři se vyhýbá a Romanu to velmi trápí.

„Mamka pořád říká, ať mu dám ještě čas. Ale kolik? Vždyť už je to několik týdnů a on stále předstírá, že neexistuji. Jsem z toho nešťastná,“ píše Romana.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články