Petra (41): Rok jsem měla poměr s milencem. Nyní jsem zjistila, kdo je jeho žena, a bojím se o svoji budoucnost

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
zena pomer

Zdroj: Shutterstock

Petra rok udržovala poměr s milencem, ačkoli věděla, že se pohybuje na hraně. S manželem se necítila šťastná a on veškerou její snahu o záchranu manželství sabotoval. Petra své chování omlouvala tím, že ji manžel svým způsobem zahnal do náruče pozorného milence, díky kterému se opět cítila žádaná.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Rok se jí dařilo poměr tajit. Nikdo si ničeho nevšiml, Petra i její milenec Robin si dávali pozor, aby jejich románek nevyšel najevo. Oba dva totiž byli vázáni manželstvím, které rozhodně nechtěli zničit provalenou nevěrou. Nyní ale Petra zjistila, kdo je manželka jejího milence, a dostala strach.

Nezacházeli jsme do detailů. Bylo to tak lepší

Neplánovala jsem, že si najdu milence, ale stalo se. Začali jsme si psát na internetu. Neměla jsem potřebu si zjišťovat více o jeho soukromí. Vzájemně jsme nezacházeli do detailů, pokud šlo o naše partnery. Bylo lepší toho nevědět příliš.

Za ten rok, co jsme se s Robinem scházeli, jsme se dobře poznali – ale jen v tom, co se týkalo nás dvou. Vzájemně jsme si dávali to, co nám doma s našimi protějšky chybělo.

Neměla jsem nutkání zjistit, kdo je jeho žena. Bylo to pro mě jednodušší, nemusela jsem mít takové výčitky. Když neznáte jména, pak je pro vás jednodušší udržovat poměr, ačkoli víte, že kdyby došlo na jeho prozrazení, ublížilo by to mnoha lidem.

Manžel si ničeho nevšiml. A to pro mě byla zelená

Nemanželský poměr se mi dařilo dobře tajit. Manžel si ničeho nevšiml. To pro mě byla zelená, abych v tom pokračovala. Měla jsem pocit, že se o mě zajímá stále méně a méně.

Občas mě přepadlo černé svědomí. Cítila jsem se hrozně, že manželovi lžu. Jenže on veškerou moji snahu o záchranu vztahu sabotoval. Tvářil se, jako bych mu byla ukradená. A já vždycky našla útěchu v náruči Robina.

Zjistila jsem, kdo je Robinova manželka. Nyní mám strach o svoji budoucnost

I navzdory složité a chaotické situaci, která ve školství v tomto roce panovala, se v naší škole stalo něco, co jsme nečekali – vedení se rozhodlo prakticky na konci školního roku vyměnit ředitele. Stávající měl nějaké potíže, které se zbytečně nerozmazávaly, a pro nás zaměstnance to mělo jediný následek – do školy přišla nová ředitelka.

Na první pohled sympatická žena. Pohledná tmavovláska, asi v mém věku. Měla jsem za to, že spolu budeme dobře vycházet. Jenže pak jsem zjistila, že je to manželka mého milence. A to všechno změnilo.

Mám strach, co by se stalo, kdyby nevěra vyšla najevo. Je to ředitelka školy, ve které pracuji jako učitelka. Kdyby na to přišla, zaručeně by mě vyhodila, a ještě by mi dala takový flastr, se kterým bych si jako učitelka v okolních školách ani neškrtla.

Co mám dělat? Říkám si, že nejjednodušší bude poměr ukončit. Jenže nezájem manžela mě ubíjí a Rodin je jediný, kdo se mi věnuje. Dávám tomu čas přes prázdniny, kdy nehrozí, že bych přišla s ředitelkou do styku. Co ale bude na začátku školního roku? To si netroufám odhadnout…

Autor: Karolína Nezbedová

Související články