Petra (27): Myslela jsem si, že jsem těhotná. Nikdy nezapomenu, jak na tuhle zprávu reagoval můj přítel

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena tehotna

Zdroj: Shutterstock

Už několik dní jsem se cítila tak nějak podivně. Pobolívala mě prsa, měla jsem zvláštní pnutí v podbřišku, a aby toho nebylo málo, nedostavila se mi menstruace. Vše nasvědčovalo tomu, že jsem těhotná.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Než jsem si udělala těhotenský test, svěřila jsem se s podezřením na těhotenství příteli. Ještě teď si živě pamatuji jeho reakci, na kterou rozhodně jen tak nezapomenu.

Brala jsem přece prášky

Necítila jsem se ve své kůži. Nejdříve mě napadlo, jestli na mě něco neleze. Kolem zrovna řádila nějaká viróza a mně problesklo hlavou, že jsem možná taky něco chytila. Pracuji v obchodě, kde se za den mihne několik desítek lidí. Rozhodně to nebylo nemožné.

Pak mě ale napadlo, že příznaky v podobě bolavých prsou a citlivosti na pachy přece signalizují těhotenství. Vyděsilo mě to, protože jsem brala prášky. Že bych vynechala? Uvažovala jsem a začala všechny ty příznaky vnímat o to více.

Svěřila jsem se příteli

Nenapadlo mě hned koupit si těhotenský test. Říkala jsem si, že pokud jsem vážně těhotná, musí to být na začátku, protože minulý měsíc jsem to ještě normálně dostala. Proto jsem s testováním čekala. Svěřila jsem se ale s obavami příteli.

Pokud jsem totiž vážně byla těhotná, pak by to měl určitě vědět. Navíc jsem, ani nevím proč, cítila jistou potřebu mu to říct. Prostě se někomu svěřit, i když jsem si nemohla být jistá, jestli vážně jsem, či nejsem těhotná.

Jeho reakce mě zaskočila

Počítala jsem s tím, že ho svými obavami zaskočím. Proto jsem očekávala, že bude překvapený, že možná nebude dokonce v první chvíli nadšený. Dítě jsme neplánovali, i pro mě by to byl šok, pokud by se těhotenství potvrdilo.

Jenže to, jak na moji zprávu reagoval, pro mě bylo hodně nepříjemné překvapení. Začal totiž doslova vyvádět. Křičel na mě, proč jsem si nedávala pozor. Pak se dokonce zeptal, jestli jsem si jistá, že je dítě jeho. Zlobil se, že je na dítě brzy, že jsme o tom ještě ani nemluvili a že dítě nechce. Závěrem jeho dechberoucí scény bylo doporučení, abych si to nechala vzít, pokud jsem vážně v tom. To byla konečná.

Těhotenství se nepotvrdilo, ale…

Asi nemusím říkat, že mě jeho reakce nejen zaskočila, ale také ranila a rozplakala. V ten moment jsem se dokonce přistihla při myšlence, že doufám, že nejsem těhotná, protože s někým takovým dítě rozhodně nechci.

Následující den jsem si udělala těhotenský test. Pro jistotu hned čtyři, abych si opravdu byla jistá. Všechny vyšly negativní a mně se ulevilo. Ještě ten den jsem vztah ukončila. Nebyla jsem sice těhotná a celé to byl vlastně jen planý poplach, ale to, jak přítel reagoval jen na tu možnost, že bych mohla čekat dítě, mi v mnohém otevřela oči. Takového člověka jsem po svém boku rozhodně nechtěla.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články