Padla na vás úloha svědkyně, nebo hlavní družičky? Připravte tu nejlepší rozlučku se svobodou

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení
Rozlucka se svobodou

Zdroj: Shutterstock

Jelikož loňský rok svatbám moc nepřál a spousta zasnoubených párů svůj den odložila, je potřeba zařídit, aby se to čekání vyplatilo. A jako svědkyně tomu můžete pomoct tím, že své kamarádce nebo sestře uspořádáte rozlučku se svobodou, na kterou jen tak nezapomene.

Připravit takový nezapomenutelný zážitek, jako je loučení se svobodou, může být těžší, než se zdá. Když jsme se nedávno jen tak bavily s mojí nejlepší kamarádkou o tom, že si jednoho krásného dne půjdeme navzájem za svědkyně na svatbě, a že s tím je spojeno uspořádání rozlučky se svobodou, propadla téměř v depresi.

„Já vůbec nevím, co pro tebe připravím. Vždyť pro tebe by byla i swingers party málo.“ Uklidnila jsem ji, že ještě nejsem ani zdaleka zasnoubená, a že na podobné starosti má ještě dost času.

Ale je pravda, že rozlučka je stejně jako svatba jednou (nebo dvakrát) za život, a když se nepovede, nedá se to jen tak vrátit. Proto pro vás máme několik tipů, jak zajistit, aby si budoucí nevěsta tento den maximálně užila.

Nic nenechávejte na poslední chvíli

Pokud jste věčný prokrastinátor a všechno děláte na poslední chvíli, tentokrát se zkuste kousnout a všechno naplánovat a zorganizovat s dostatečným předstihem. Není nic smutnějšího, než když nevěstu o něco ochudíte jen kvůli své nezodpovědnosti, nebo proto, že něco nevyjde na první pokus tak, jak má.

Proto si nechte dostatek času a prostoru, kdyby se náhodou potisky na trička zpozdily, vybraný wellness hotel byl už plný a podobně.

Program ušitý nevěstě na míru

Nesmíte zapomínat na to, že je to akce pro nevěstu, a tedy zapomeňte na to, co máte ráda vy, a soustřeďte se pouze na to, co se bude líbit nevěstě.

Pokud miluje propařit noc v centru hlavního města, vezměte Dlouhou ulici plnou barů a klubů útokem. Začněte v Epic klubu, přes Roxy, Chapeau Rouge až do afterparty klubu Ateliér (to jen v případě, že je nevěsta skutečně otrlá).

Před tím se můžete rozehřát piknikem v parku nebo nějakou aktivitou, jako jsou únikové hry, bowling, karaoke, bobová dráha nebo degustace vín.

Pokud má nevěsta raději víkendové pobyty mimo město, nabízí se několik skvělých možností.

Pronajměte chatu uprostřed lesa, jděte na výlet a dostatečně se zásobte deskovými hrami na večer. Nebo si užijte víkend ve wellness hotelu s vířivkou a nekonečnou zásobou šampaňského. Další možností je pobyt v kempu ve stanech s grilováním, ohněm a kytarou (nebo alespoň kvalitním repráčkem).

A pokud má nevěsta ráda takovou i takovou zábavu, ideálním kompromisem je holčičí víkend na nějakém letním hudebním festivalu, kde může zkombinovat super party s pobytem v přírodě.

Bez řádné výzdoby to nejde

Balónky, trička, korunky, šerpy, brčka ve tvaru penisů… cokoliv, co křičí „Tohle je rozlučka se svobodou!“ musí být. Ovšem tady opět platí, že se vše musí přizpůsobit nevěstě.

Pokud je to typ holky, která se začne červenat i při slově sex, penisy vynechte a zvolte raději decentnější dekorace. Oblíbené jsou barevně rozlišená trička s nápisy „Nevěsta“ a „Tým nevěsty“, nebo zvolte originálnější verzi například s nějakou vaší oblíbenou hláškou.

Důležité ovšem je, aby byla nevěsta odlišená od družiček, a aby každý hned věděl, že ona je ta, která se loučí.

Nepodceňte zábavu

I když naplánujete dokonalou akci snů, může se stát, že zábava začne váznout. Proto je dobré předem připravit nějakou doplňující formu zábavy.

Připravte například pro nevěstu kvíz o jejím nastávajícím, na který on dopředu odpoví. A za každou odpověď, která se nebude shodovat s odpovědí jejího budoucího manžela, musí vypít panáka…

Oblíbené jsou i úkoly, které musí nevěsta během večera splnit. Může jít o fotku s partou kluků nebo bude muset přimět barmana, aby jí připravil drink zadarmo, nebo bude muset přimět vámi zvoleného chlapa, aby ji na drink pozval.

A když si nebudete vědět rady, striptér to vždycky jistí, přesto, že je to tak velké klišé, které bývá nakonec větší zábavou pro ostatní než pro samotnou nevěstu. Ale pokud se umí odvázat a není žádná stydlivka, proč ne.

Do ničeho však nevěstu netlačte, ať se z její noci plné zábavy nestane noční můra.

Dejte průchod spontánnosti

Není potřeba se striktně držet plánu, který jste s láskou tak pečlivě připravovala. Pokud nastane situace, že se někde zdržíte déle, protože je zábava v plném proudu a nevěsta je spokojená, nesnažte se dodržet za každou cenu časový harmonogram a klidně nějakou věc vynechejte.

Jak se říká, spontánní akce bývají nakonec ty nejlepší, takže pokud se večer stočí jiným směrem, nic si z toho nedělejte. Hlavní je, aby byla nevěsta šťastná.

Autor: Dominika Číčelová

Související články