Monika (33): Vzhled byl pro mě vždycky na prvním místě. Pak se stalo něco, kvůli čemu jsem přehodnotila priority

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Smutna zena

Zdroj: Shutterstock

Monika si vždycky zakládala na svém zevnějšku. Už na základní škole byla mezi prvními dívkami, které se začaly zajímat o líčení. Vášeň ke kosmetice a touha vypadat za každé situace dobře ji neopustila ani na střední škole a ani v dospělosti.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Kdekdo o Monice prohlašoval, že je vzhledem posedlá. A byla to z části pravda. Monika by totiž nikdy nezačala randit s mužem, který by se jí po vizuální stránce nelíbil. V tomto ohledu byla povrchní a věděla to o sobě.

Za každou cenu perfektní

„Vždycky jsem o sebe dbala a snažila se, abych vypadala dobře za jakékoli situace,“ svěřuje se Monika. „I kdybych měla jít jen s košem, nikdy bych z bytu nevyšla nenalíčená a s neupravenými vlasy,“ dodala.

Kvůli své posedlosti dokonalým vzhledem přišla v průběhu let o mnoho přátel. Podle jejího názoru to bylo dáno tím, že jí záviděli. Především bývalé kamarádky podle Moniky neunesly, že ona vypadala dobře a ony ne.

„Netrápilo mě, když jsem přišla o kamarádku jen proto, že já o sebe pečovala a ona ne,“ netají se pisatelka. „Chtěla jsem se obklopovat jen lidmi, kteří vypadají dobře a dbají o sebe. Kdo to nedělal, šel z kola ven,“ napsala.

Nikdy bych nerandila s nehezkým mužem

Monika si zakládala nejen na svém vzhledu, ale i na vzhledu svých protějšků. Napsala nám, že by si nikdy nic nezačala s chlapem, který by nebyl hezký.

„Vybírala jsem si partnery podle toho, jak vypadali,“ netají se. „Chtěla jsem se ukazovat jen po boku mužů, kteří vypadali dobře,“ vysvětluje.

Na ulici bych si ho nevšimla

Pak se ale stalo něco, s čím Monika nepočítala. A co víc – ještě nedávno by nebyla schopna uvěřit tomu, že zrovna ji něco takového někdy potká.

„Na ulici bych kolem něho prošla. On by si mě všiml určitě, jistě by se za mnou i otočil. Já bych o jeho existenci ani netušila,“ píše. „Prostě bych ho nezaregistrovala, nebyl v mém zorném poli,“ dodává.

Do života jí vstoupil Mirek. Muž, který co do vzhledu rozhodně nezapadal do Moničiných kritérií. Jenže přeskočila jiskra, ačkoli to Monika dlouho nechápala. Netušila, jak to ten chlap dokázal, že upoutal její pozornost i přesto, jak vypadal.

Chtěla jsem ho. A on mě ne

Ti dva se potkávali v práci a Moniku to k Mirkovi stále více táhlo. On ji však ignoroval. Monika se dokonce od kolegyně dozvěděla, že prý o ní pronesl, že je namyšlená a takové ženské ho nezajímají. Jenže ona se nevzdala.

„Něco mě na něm přitahovalo a strašně mě štvalo, že nejeví zájem. To jsem neznala, vždycky jsem dostala, co jsem chtěla,“ píše.

Monika musela přehodnotit priority. Na Mirka totiž musela zapůsobit jinak než pěknou tváří. Trvalo to několik týdnů, než ji vzal na milost a dvojice vyrazila na rande. Od toho dne se toho v životě Moniky hodně změnilo.

Přehodnotila jsem, co je v životě důležité

„Trvalo mi dlouho, než jsem Mirka přesvědčila, že nejsem jen hezká, ale že mám i jiné kvality,“ popisuje Monika, jak probíhalo jejich seznamování. Mirek nakonec podlehl.

Monika napsala, že přehodnotila, co je v životě důležité. Mirek jí dal jasně najevo, že v životě nejde jen o vzhled. Dvojice tvoří pár už několik měsíců a všechno je mezi nimi na dobré cestě.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články