Monika (32): Chtěla jsem zpátky bývalého přítele. Zpráva od jeho nové partnerky mě ale srazila na kolena

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena kolena

Zdroj: Shutterstock

Rozchod s bývalým přítelem mě zaskočil. Zatímco já plánovala společnou budoucnost, on se za mými zády scházel s kolegyní z práce. Když mi proto jednoho dne oznámil, že je mezi námi konec, odmítala jsem se s tím smířit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Všichni v mém okolí říkali, ať se na to vykašlu. Neustále mě přesvědčovali, že si mě takový chlap nezaslouží. Já ale nic z toho, co mi říkali, nechtěla poslouchat. Stále jsem se ho bývalého přítele milovala a chtěla jsem ho zpátky.

Rozchod pro mě byla rána z čistého nebe

Ani v nejmenším jsem si nevšimla, že by v našem vztahu nebylo něco v pořádku. Buď jsem byla úplně slepá, nebo to Marek opravdu šikovně maskoval. Půl roku mě podváděl a já o tom neměla sebemenší tušení.

O to větší rána pro mě byla, když mi jednoho dne oznámil, že je mezi námi konec. To jsem opravdu nečekala a náš rozchod pro mě byl jako rána z čistého nebe. Když si Marek balil své věci, nezmohla jsem se na jediné slovo.

Všichni mi říkali, že mi za to nestojí

Až několik dní poté, co se za Markem naposledy zabouchly dveře od našeho bytu, mi došlo, co se vlastně stalo. Tehdy jsem se opravdu ošklivě ponížila tím, že jsem mu neustále psala, volala a chtěla jsem vědět, co mezi námi bylo špatně.

On na moje zprávy nereagoval, jednoduše mě ignoroval, až po několika dnech zabouchal na dveře od bytu a ošklivě mi vynadal, abych mu konečně dala pokoj. Ten den jsem se poprvé dozvěděla, že mě podváděl a že měl půl roku románek s kolegyní z práce.

Moje rodina ani nejbližší přátelé nedokázali pochopit, proč jsem z rozchodu s takovým chlapem nešťastná. Říkali mi, že někdo jako on mi za to nestojí. Já je ale nechtěla poslouchat. Marka jsem i po tom všem milovala a chtěla jsem ho získat zpátky.

Nemohla jsem ho dostat z hlavy

Teď už vím, jak hloupě a nedospěle jsem se chovala, když jsem u Marka doslova žadonila o druhou šanci. Prosila jsem ho a přemlouvala, aby se ke mně vrátil. Nabízela jsem mu, že na všechno zapomeneme a začneme znovu.

On ale o nic z toho neměl zájem. Jeho ignorování mě mělo odradit, fungovalo na mě ale opačným způsobem. Čím více mě Marek ignoroval, tím více jsem ho chtěla získat zpět. Když se nad svým chováním zamyslím zpětně, je mi hrozně trapně.

Dostala jsem zprávu, která mi změnila život

Od našeho rozchodu uplynuly asi čtyři měsíce, během kterých jsem se odmítla vzdát představy, že se k sobě vrátíme. Stále jsem si malovala vzdušné zámky a doufala, že mi dá Marek další šanci. Pak jsem ale dostala zprávu, která mi změnila život.

Psala mi jeho současná přítelkyně, shodou okolností ona kolegyně, se kterou mě šest měsíců podváděl. Informovala mě o tom, že s Markem čekají miminko. Aby svým slovům dodala váhu, nezapomněla mi poslat fotografii z ultrazvuku. Pochlubila se, že je ve třetím měsíci, a s Markem dokonce plánují svatbu.

To byl pro mě další šok. Moje naděje se okamžitě rozplynuly. Ani jsem nepřemýšlela nad tím, jestli je to pravda, nebo ne. Něco uvnitř mě se zlomilo, už jsem netoužila po tom, aby se ke mně Marek vrátil. Nechápu, že jsem se mohla chovat tak hloupě a ponižovat se před mužem, který mě podváděl. Asi jsem měla na očích růžové brýle a sundala je, až když mě kontaktovala jeho přítelkyně.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články