Michal (38): Chválil jsem přítelkyni za to, jaká je hospodyňka. Když vyšla najevo pravda, nestačil jsem se divit

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz sok

Zdroj: Shutterstock

Na přítelkyni Janu jsem pěl jen samou chválu. Kudy jsem chodil, tudy jsem se chlubil, jak je šikovná a že i ve svém věku dokáže zastat celou domácnost. Janě bylo letos v létě teprve dvaadvacet let. Hodně mě překvapilo, co všechno zvládá a stíhá.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Když jsem s Janou začínal, kamarádi si mě dobírali, co asi tak budu dělat s takovým mladým kuřátkem. Je pravda, že Jana byla oproti mně výrazně mladší. Pro mě je ale věk jen číslo a ani Janičce nevadilo, že jsem podstatně starší.

Kam se na ni hrabou

Jana ani zdaleka není moje první známost. Za svůj život jsem měl několik žen, většina z nich byla mého nebo podobného věku.

Proto jsem čekal, že si mě budou kamarádi dobírat za to, že jsem začal randit s tak mladou dívkou. Mně přece jen pomalu táhlo na čtyřicet a Janě nebylo ještě ani pětadvacet.

Navzdory jejímu nízkému věku byla v mnoha ohledech daleko šikovnější než moje dosavadní partnerky. Kolikrát jsem si říkal, kam se na ni hrabou zkušenější ženy.

Kudy jsem chodil, tudy jsem ji chválil

Jana se nastěhovala ke mně do bytu a od toho dne to u mě doma výrazně prokouklo. Vládla tam ženskou rukou a já ji nechal.

Líbilo se mi, že kdykoli jsem se vrátil domů z práce, bylo doma krásně naklizeno, čisto a voňavo. I předtím jsem měl ženy, které se dokázaly o domácnost postarat, ale vzhledem k jejich věku a životním zkušenostem jsem to tak nějak očekával.

Uklizeno, navařeno. Pohádka!

Kdykoli jsem přijel domů, bylo uklizeno, ale taky navařeno a často i nějaký moučník ležel na stole a krásně voněl. Za to, jak se o mě Jana starala, jsem si ji náležitě hýčkal.

Kupoval jsem jí dárečky, zahrnoval jsem ji pozornostmi. Když si mezi řečí postěžovala, že je kolikrát z toho uklízení a vaření unavená, dal jsem jí peníze, aby si zašla na nehty nebo na masáž. Prostě jsem ji rozmazloval.

Kamarádi mi ji záviděli

Zatímco na začátku si mě kamarádi dobírali, co budu ve svém věku dělat s takovým mladým ptáčetem, když jsem před nimi Janu chválil, jak je šikovná a jak mám doma načančáno, začali mi přítelkyni závidět. A to mi samozřejmě dělalo dobře.

O to horší pro mě bylo, když jsem jednou zjistil, jak to celou dobu bylo. Jana nejenže nevařila ani nepekla, ale dokonce ani neuklízela. Přišel jsem na to náhodou, když jsem se domů vrátil dříve a našel tam její matku, jak běhala po bytě s kýblem v ruce.

Jana seděla na gauči s telefonem. V troubě se pekla buchta a na sporáku bublal guláš. To všechno byla práce její maminky, což mi Jana o několik minut později prozradila. Celou tu dobu jsem ji chválil a hýčkal, přitom doma nehnula prstem.

Nikdo se mi nemohl divit, že jsem Janu poslal k vodě. Ani ne proto, že nechávala svoji maminku, aby za ni dřela, ale proto, že to na mě hrála. Chodit s tak mladou slečnou byla očividně chyba.

Autor: Natálie Kabourková

Související články