Magda (42): Před kolegyní jsem si nebrala servítky a řekla jí pravdu do očí. Ostatní mi to v práci vrátili i s úroky

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena kolegyne prace

Zdroj: Shutterstock

Toho problému jsem si u ní všímala už delší dobu, ale po vzoru ostatních jsem zarytě mlčela a předstírala, že se vlastně vůbec nic neděje. S příchodem léta se ale situace začala ještě zhoršovat a to už i pro mě bylo silné kafe.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Kolegyni jsem si řekla svoje. Nebrala jsem si servítky. Narovinu jsem ze sebe vypálila, co mě už delší dobu hrozně štvalo. A nebyla jsem jediná, komu to vadilo. Bohužel jsem ale byla jediná, kdo se to nebál říci nahlas, a teď mě za to ostatní nesnáší.

Hygieně moc nedala

Kolegyně Jarmila je o tři roky starší než já. Korpulentní dáma, která se po pracovišti spíše kutálí, než aby chodila. Nic proti tomu, postavu bych neřešila.

Co jsem ale řešit musela, byť tedy sama v sobě, protože se o tom v práci nemluvilo, byly její nedostatky, pokud jde o hygienu.

Jarmila totiž osobní hygieně moc nedávala. Do práce chodila umolousaná, s mastnými vlasy, nedbala ani o pracovní oblečení, a co bylo nejhorší, smrděla.

Nikdo jí to neřekl do očí

Jarmilina problému si zkrátka nešlo nevšimnout. Věděla jsem od ostatních, že i oni Jarmilu cítí a že jim vadí, že o sebe nedbá.

Nikdo z kolegů jí to ale neřekl do očí. I mě svým způsobem zviklali, že jsem mlčela, byť se s přicházejícím létem začala situace zhoršovat.

V létě se potíme všichni, ale většina z nás se snaží udržovat alespoň trochu svěží. A Jarmila? Ta se potí bez ohledu na roční období, ale něco jako deodorant jí nic neříká.

Nebrala jsem si servítky

Situace vyvrcholila v okamžiku, kdy jsme měli pauzu na svačinu. Sešli jsme se u stolu, kde sedáváme společně.

Byl čtvrtek a Jarmila si, jak jinak, přisedla taky. Do nosu mě udeřil nevábný odér pokaždé, když se kolem mě jenom mihla. Toho dne si sedla vedle mě a ten pach byl tak silný, že mi se mi zvedl žaludek.

To byla poslední kapka. Už jsem se přestala ovládat, přestala jsem mlčet. Jarmile jsem pěkně od plic řekla, že smrdí, že o sebe nepečuje, chodí zanedbaná a že by se měla stydět. Všichni na mě koukali s pusou dokořán.

Kolegové mě nesnáší

Ačkoli jsem ani zdaleka nebyla jediná, komu Jarmilin problém vadil a kdo ho za jejími zády řešil, po tomhle mém výbuchu se ke mně ostatní otočili zády. Nechápu to.

Jarmila udělala scénu, brečela až do konce pracovní směny a v pátek se hodila marod. V pondělí opět přišla špinavá s mastnou hlavou, očividně jí nedošlo, co jsem jí říkala.

Ostatní se teď se mnou nebaví. Nerozumím tomu. Co jsem udělala špatně? Jen jsem řekla pravdu! Ano, mohla jsem to říci trochu galantněji, ale co byste dělali na mém místě? Nadále byste mlčeli?

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články