Magda (38): Hodně věcí manželovi z lásky toleruji. To, co mi udělal posledně, už ale bylo příliš

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena tolerance

Zdroj: Shutterstock

Magda svého muže miluje. Jak už to tak bývá, z lásky je ochotna hodně věcí tolerovat, byť s nimi nesouhlasí. Její manžel rozhodně není žádný svatoušek a za deset let jejich manželství už bylo hodně věcí, nad kterými Magda z lásky zavřela oči.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Nyní se nám svěřila, co jí manžel provedl posledně a nad čím rozhodně nemůže mávnout rukou, ačkoli ho miluje. Podle ní to bylo dost přes čáru, ačkoli její manžel na to už dávno zapomněl.

Manžel není žádný drahoušek

Pokud jde o Magdina manžela, rozhodně se dle jejího názoru nejedná o žádného drahouška. Má své mouchy, ale s nimi si ho Magda brala a byla připravena je respektovat.

„Naučila jsem se žít s tím, že si čas od času rád vypije,“ vypráví pisatelka. „Smířila jsem se i s tím, že zapomíná na moje narozeniny nebo výročí svatby,“ dodává.

Podle Magdy je toho hodně, co u manžela přehlíží. O většině věcí ale věděla ještě před svatbou, například že je bordelář a do sprchy by nemusel klidně tři dny, proto mu tyhle věci nevyčítá.

Odpustila jsem mu z lásky

„Manželovi už jsem toho dost odpustila,“ pokračuje Magda. „Zažila jsem i nevěru z jeho strany, románek s kolegyní z práce. I to jsem hodila za hlavu,“ svěřuje se.

Magda ale dodala, že to pro ni nebylo lehké. Smířit se s vědomím, že její muž spal s jinou ženou, bylo hodně bolestivé. Láska k němu ale byla silnější.

„Odpustila jsem mu i to, že za nás rozhodl a koupil domek na vesnici,“ dozvídáme se. „Neřekl mi o tom a jednoho dne prostě bum, stěhujeme se z města, které tolik miluji, na vesnici, kde na mě čekala jen hromada práce,“ zoufá si a dodává, že i tohle jednání přehlížela, protože manžela miluje.

To, co mi udělal posledně, nejsem schopna přejít

Mohlo by se zdát, že Magdiny hranice jsou nekonečné a že její manžel může udělat cokoli a ona to přejde bez jediného slova. Není to ale pravda.

„To, čeho se na mně manžel dopustil posledně, nejsem schopna překousnout,“ zoufá si pisatelka e-mailu. „Stále to mám v sobě a nedokážu pochopit, jak se manžel mohl snížit k něčemu takovému,“ píše.

Jeho chování překročilo všechny meze

Magda situaci popsala, ačkoli přiznala, že to pro ni nebylo jednoduché. S manželem se u nich schylovalo k intimní chvíli. Vše probíhalo jako normálně, ale pak se manžel začal chovat jinak.

„Mluvil na mě, jako bych byla nějaká laciná ženská,“ svěřuje se Magda. „Jeho hlášky zněly jak z nějakého videa pro dospělé. Dokonce se tak ke mně začal i chovat, jako kdyby on byl někdo a já jen holka, co mu dá,“ pokračuje.

Jeho chování se Magdy dotklo natolik, že z ložnice utekla s pláčem. I když svému manželovi za ta léta odpustila hodně, přes tohle se přenést nedokáže.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články