Love Island: Podzim na obrazovky přinese pláž, moře a především lásku. Víme, jak bude nová reality show vypadat

od Markéta Krejčí
   2 minuty čtení
Love Island

Zdroj: Profimedia

Love Island je reality show, která je úspěšná napříč kontinenty. Vysílala se v Austrálii, v Kanadě, ve Spojených státech, v Severní Africe, ale také například v Itálii, Maďarsku či Polsku. U nás pořad připravuje televize Nova ve spojení se slovenskou Markízou. Soutěžící čekají několik měsíců ve vile v exotickém ráji. Jejich výhra může být jak láska, tak peníze. Show startuje na podzim na Voyo.

Originál této show pochází z Velké Británie a stvořila jej společnost ITV. V roce 2005 běžela první řada ještě pod názvem Celebrity Love Island a opravdu v ní vystupovaly více či méně známé tváře jako modelky a modelové, herci, herečky a sportovci.

V roce 2006 hned přišla řada další, a to s pozměněným názvem Love Island, neboť obsahovala více obyčejných lidí než těch slavných.

Druhá řada však nebyla příliš úspěšná a studio raději projekt uložilo k ledu. K jeho obnově došlo v roce 2015. Hra byla přepracována a prošla značnou modernizací. A právě na tuto variaci nyní navazují stanice Nova a Markíza.

Love Island

Zdroj: Profimedia

O co tam vlastně jde?

Skupina lidí je přivezena na opuštěný ostrov, v případě české varianty se jedná o Kanárské ostrovy, kde má společně strávit tři měsíce. Obyvatelé mají k dispozici spoustu moderních výdobytků, jako je například ubytování v luxusní vile, bazén, posilovnu, gril a podobně.

Jejich úkol je prostý, najít si mezi ostatními lásku, a díky tomu vyhrát pohádkovou výhru. Cestu k ní jim budou komplikovat nově příchozí, kteří se budou snažit rozdělit již spárované osoby. To vše bude doprovázeno úkoly, společnými aktivitami, večírky a podobně.

Tato reality show je často označována jako interaktivní. Je to z toho důvodu, že k Love Island existuje stejně pojmenovaná aplikace, kterou si může člověk stáhnout do svého mobilního telefonu. Pomocí ní pak může hlasovat pro jednotlivé páry a měnit tak jejich osud.

Britský skandál

V originální verzi ze Spojeného království má dokonce každý na ostrově svůj vlastní telefon, který může používat v omezeném režimu ke spojení s vnějším světem, ale také může textově kontaktovat své spoluhráče na ostrově.

Což je asi největší rozdíl od ostatních reality show jako Vyvolení či Big Brother, kde byli účastníci přísně izolováni.

Soutěž ve Velké Británii provázely velké kontroverze, volalo se dokonce po jejím ukončení, a to když několik lidí kolem Love Island spáchalo sebevraždu.

Jednalo se o moderátorku, dva soutěžící a přítele jedno z nich. Lidé upozorňovali na příliš vysoký tlak ze strany fanoušků i takzvaných „haters“.

O tom, jak přesně česká a slovenská verze Love Island bude vypadat, se budeme moci přesvědčit sami již na podzim. Podle dosavadních informací to vypadá, že pořad bude nejprve na platformě Voyo. Jestli se později dostane na televizní obrazovky, zůstává otázkou.

Zdroj: TV Nova, Wikipedia
Autor: Markéta Světlá

Související články