Lenka (25): Nechápala jsem, proč na mě lidi v práci tak divně civí. Když mi kolegyně ukázala video, hanbou jsem se chtěla propadnout

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena citi stud

Zdroj: Shutterstock

Od rána jsem měla pocit, že se na mě lidi v práci divně koukají. Někteří se potutelně usmívali. Jeden z nich dokonce svůj pohled na mě komentoval slovy, že bych se za to neměla stydět. Vůbec jsem nechápala, o čem mluví.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Můj nepříjemný pocit, že se na mě druzí dívají, a dokonce si něco špitají, se nevytratil ani během dne. Až odpoledne mi kolegyně ukázala, co je důvodem toho, že na mě všichni civí.

Mám něco na oblečení?

Když jsem ráno přišla do práce, potkala jsem na chodbě pár lidí odcházejících z noční směny. Zdálo se mi, že se na mě dívají.

Když jsem míjela další hlouček žen, jejich pohledy směřovaly na mě. Začala jsem si sama sebe prohlížet. Nemám třeba na tričku flek?

Hned v šatně jsem se prohlížela od hlavy k patě. Nikde ani flíček. Byla jsem z toho nesvá. Proč po mně pokukovaly?

Dívali se na mě a něco si špitali

Během dne to bylo to samé. Na obědě jsem viděla několik kolegů, jak se na něco dívají na mobilu, poté koukají na mě a něco si špitají.

Byla jsem z toho rozladěná. Nemám ráda pozornost a vždycky mi vadilo, když se pozornost druhých točila mým směrem.

Jeho poznámku jsem nepochopila

Cestou z oběda jsem na chodbě potkala kolegu. Mrkl na mě a prohlásil, že bych se za to vůbec neměla stydět. A že to není tak hrozné.

Vůbec jsem nechápala, co tím myslí. Přišla jsem na pracoviště a cítila se fakt pod psa. O pár chvil později za mnou přišla kolegyně s mobilem v ruce a situaci mi objasnila.

Na místě bych se propadla

Když mi na mobilu pustila video, hned jsem poznala naši koupelnu. Video bylo rozmazané v části, kde by mohlo být skrze sprchový kout vidět něco víc.

Vzápětí mi došlo, že nejenže vidím naši koupelnu, ale vidím sama sebe. A především se taky slyším! Vybavila jsem si situaci, kdy jsem se ve sprše nechala unést a začala jsem si pěkně od plic zpívat.

Jenže zpívat moc neumím a z videa to bylo patrné. Zpívala jsem tak falešně, až by to druhým trhalo uši. Neměla jsem tušení, že mě u toho natáčel můj přítel a video pak pověsil na internet.

V té chvíli bych se nejraději na místě propadla. Už mi bylo jasné, proč se na mě všichni dívají tak divně a proč o mně mluví. Tohle příteli neodpustím.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články