Karolína Plíšková má jasný postoj k založení rodiny. Navíc teď má jiné starosti

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Karolina Pliskova

Zdroj: Profimedia

Úspěšná česká tenistka se letos stane tetou. Její postoj ohledně vlastního těhotenství je však jasný, ani novorozeně v rodině na něm nic nezmění. Kromě toho ji trápí zdravotní komplikace.

Kristýna Plíšková o Vánocích oznámila svoje těhotenství veřejnosti. Potomka čeká s fotbalistou pražské Sparty Dávidem Hanckem. Sestra Karolína ji však prozatím následovat nehodlá.

Mateřství počká

Karolína Plíšková dělá vše naplno, a protože s úspěšnou kariérou zatím skončit nechce, musí i případné těhotenství počkat. Ani to, že se stane tetou, její plány nepozměnilo.

„Neinspirovalo mě to. Jsem šťastná tam, kde jsem. Myslím, že svůj život mám ve svých rukou, takže až budu chtít mít dítě, tak ho snad mít budu. Nejdřív asi raději skončím jednu věc a začnu pak novou, než abych dělala oboje“, sdělila serveru iDNES.cz.

S manželem Michalem Hrdličkou, za nějž se provdala v roce 2018, ale nejsou o dětskou přítomnost ochuzeni. Michal Hrdlička, který nyní pracuje jako manažer své ženy, má ze vztahu s moderátorkou Lucií Borhyovou dceru Lindu.

„Míša už má svoje děťátko, takže já jsem teď v klidu. Netlačí na mě. Časem to určitě přijde,“ vysvětluje na iDnes.cz.

Zdravotní překážka

Bývalá světová tenisová jednička má momentálně jiné starosti než plánování mateřství. Na soustředění ve Španělsku si zlomila vřetenní kost, a přišla tak o Australian Open. Ač se jedná o první vážné zranění během kariéry, zvládá ho s nadhledem.

„Popravdě mi to docela uteklo, úraz se stal těsně před Vánoci, takže ty jsem si konečně mohla užít bez spěchu. Objela celou rodinu, strávila se všemi víc času, bylo to fajn. Rychle jsem začala s rehabilitací a kondičními tréninky, postupně přidávala i tenis. Čekala jsem to horší,“ přiznává na Extra.cz.

Zpátky ve hře

Nyní se však již naplno věnuje trénování a další tenisové úspěchy na sebe určitě nenechají dlouho čekat.

„Příprava probíhá pořád, intenzivní byla hlavně rehabilitace. Měla jsem u sebe nonstop svého španělského fyzioterapeuta, chodila na různé procedury a hodně makala na fyzičce. Poslední týdny jsem začala postupně přidávat i tenis, ruka se lepší každým dnem,“ popsala serveru Extra.cz svůj návrat.

Také příspěvek na instagramovém profilu Karolíny Plíškové, kde sděluje, že se připravuje na nadcházející turnaje v Indian Wells a Miami, prozrazuje, že tenisová hvězda je zpět.

Dá přednost dítěti

Nejlepší česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová naopak sportovní kariéru kvůli miminku přerušuje, po porodu však plánuje brzký návrat.

„Sportovní cíle, které jsem si vytyčila pro tuto sezonu, zcela jistě nesplním, to je jasné. Ráda bych o ně ale zabojovala v dalším ročníku 2022/23. Žen, které návrat po mateřské úspěšně zvládly, je ve vrcholovém sportu mnoho. Uvidíme, jak to půjde u mě,“ přináší web isport.blesk.cz její slova.

Zdroj: idnes.cz, extra.cz, onlyu.cz, instagram.com
Autor: Dominika Jandorová

Související články