Kam vyrazit za přírodou? Ideální lokalita jsou Nízké Tatry

od Nikola Jaroschová
Komerční sděleníSpolečnost
   2 minuty čtení
Cestovani

Zdroj: PeterVrabel / Shutterstock.com

Milujete přírodu a baví vás objevovat stále nová a nová místa? Pokud už máte v Česku ty nejznámější lokality objevené, zkuste vyrazit třeba za hranice – a rovnou k našim východním sousedům. Zejména lokalita Nízkých Tater vás přesvědčí, že místní příroda má hodně co nabídnout. Navštívit hotel Nízké Tatry můžete v každém ročním období, pokaždé zde najdete nové možnosti vyžití a aktivního trávení volného času. Ubytování je zde mnoho a vybere si skutečně každý. Pokud vám není po chuti klasický hotel, můžete zvolit menší penzion nebo zcela samostatný apartmán, kde budete mít maximální soukromí.

Co si vzít s sebou?

Je důležité vzít si s sebou kvalitní vybavení. Ideální je teplé oblečení, které se dá vrstvit, a pevná obuv. Pánové by si neměli zapomenout přibalit pohodlné pánské mikiny, které vás zahřejí i při náročných túrách do hor. Dámy bezpochyby ocení termoprádlo nebo také teplé vlněné ponožky. Ty se budou hodit na výlety, ale také večer ke krbu. Nezapomeňte si vzít také pohodlné a pevné vaky na záda, kam si sbalíte svačinu, vodu a náhradní oblečení, když se vypravíte na celodenní výlet.

Myslete i na to, že v těchto lokalitách se velmi rychle mění počasí a na předpověď se nedá vždy spoléhat. Bylo by nepříjemné v horách promoknout, a proto myslete na dostatečnou ochranu před vlhkem.

Co můžete vidět?

Lokalita je bohatá na mnoho hezkých přírodních lokalit. V létě je to ideální místo pro cyklistiku nebo horskou turistiku. V zimě se zase hodí přibalit s sebou lyže, protože v oblasti bývá tradičně hodně sněhu a bylo by škoda nevyužít perfektně upravené sjezdovky. Najdete zde i upravené trasy pro běžky, takže pokud preferujete tento zimní sport, jistě to nebude žádný problém najít ideální trasu pro vaše schopnosti. Užijte si Nízké Tatry a přivezte si domů nádherné vzpomínky, které vás ještě dlouho budou hřát u srdce.

Autor: redakce

Související články