Jitka Schneiderová předala geny talentované dceři Sofii Anně. Té přidávají na atraktivnosti „kočičí oči“ po tatínkovi

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Jitka Schneiderova

Zdroj: Profimedia

Přestože manželství s populárním hercem Davidem Švehlíkem oblíbené herečce Jitce Schneiderové nevydrželo, dcera Sofie Anna (2006) určitě rodičům dělá radost. Bude z ní modelka nebo herečka?

Odkaz rodu

Zatímco populární český herec David Švehlík na instagramu propaguje především svou práci a pouští do světa hlavně své fotografie a snímky svých kolegů, maminka Jitka Schneiderová se na sociální síti ráda svou dcerou chlubí a je na ni patřičně hrdá.

Sofie Anna Švehlíková opravdu roste do krásy a v šestnácti letech už je jasné, že má podobu obou svých slavných rodičů. Po tatínkovi zdědila trošku zúžené „kočičí oči“, které jí přidávají na atraktivnosti a navozují až exotický vzhled.

Jitka Schneiderová předala dceři krásu i šarm

Ani geny Jitky Schneiderové nejsou upozaděny a mladá slečna určitě po své milující matce zdědila vřelý a upřímný úsměv a šarm. Anna má určitě cestu k herectví otevřenou, protože jak rod Švehlíků, tak popularita matky jí mohou cestu usnadnit.

Půvabná dívka už má i zkušenosti s modelingem, takže je možné, že svůj éterický a zároveň exotický vzhled uplatní i v tomto oboru.

Nakonec i její sympatická maminka má ke světu modelingu hodně blízko. Svůj půvab předvedla například i divákům taneční soutěže StarDance v roce 2015, kde získala s tanečním partnerem Markem Dědkem krásné druhé místo.

Jitka Schneiderová je už pravidelně ozdobou Schwarzkopf Elite Model Look, což je velká společenská akce ve světě módy, která se koná v reprezentačním prostředí Španělského sálu na Pražském hradě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jitka Schneiderova (@jitka_schneiderova)

Matka je dceři rádcem i oporou

Jitce dělala v posledním ročníku finále této prestižní akce v září 2021 společnost i její dcera Sofie Anna, takže je zjevné, že ji maminka rozhodně v kariéře ve světě módy bránit nebude.

Herečka ovšem zastává názor, že si o svém osudu musí dcera rozhodnout sama. Je připravená jí být rádcem a ochráncem.

Anna studuje gymnázium a zatím si nechává dveře k budoucnosti otevřené. Stejně jako o módu má zatím Anna zájem i o herectví, i když je to v současnosti spíše formou zájmové činnosti.

Dědictví po rodičích

Přestože jí rodiče nechávají volnost a nikam ji netlačí, určitě by je potěšilo, kdyby dcera šla v rodinných stopách. Jitka Schneiderová sice nepochází z herecké rodiny a netoužila od dětství být herečkou, nakonec ale talent a láska k hudbě, pohybu a herectví zvítězily nad původním plánem pracovat ve školství.

Jitka byla ještě po základní škole přesvědčená, že práce učitelky je to pravé, co jí život předurčil, a proto vystudovala střední pedagogickou školu.

Nakonec ale zvítězila JAMU a později i DAMU, kde byla herečka ve třídě profesora Jana Kačera.

Z otcovy strany má Sofie Anna nejen vzor v otci, ale legendou rodu Švehlíků je i její dědeček Alois Švehlík (82), který se ve světě filmu začal prosazovat v polovině 70. let. Ten také nezačínal život úplně typicky a v jeho případě doslova platí, že „zrál jako víno“.

Sofie Anna má tak hned několik vzorů, kterým se může podobat.

Zdroj: cs.wikipedia.org, onlyu.cz, instagram.com
Zdroj: Lída Kropáčková

Související články