Jiřina (35): Chtěla bych se vdávat. Přítel mi ale dal šílenou podmínku

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena divne prani

Zdroj: Shutterstock

Zatímco moje kamarádky jsou dávno vdané, já nosím šest let na rukou zásnubní prsten a začínám mít pocit, že svatby se nikdy nedočkám. Opravdu bych se chtěla vdávat a konečně se v našem vztahu posunout zase o kus dál.

S Filipem jsme spolu deset let a máme krásnou tříletou holčičku. Nedávno jsem se před přítelem zmínila, že bych se chtěla vdát. Čekala jsem odpověď ve stylu, že svatba je jen kus papíru a nám je přece takhle dobře. Místo toho jsem dostala podmínku, o které si nejsem jistá, zda ji dokážu splnit.

Tolikrát družička a ani jednou nevěsta

Na svatbě už jsem byla tolikrát, že bych to snad ani nespočítala. Několikrát dokonce jako družička, jednou jako svědkyně. Ani jednou však jako nevěsta a to mě začalo trápit.

Uvědomuji si, že dneska už svatba není to, co bývala kdysi. Přesto se toužím vdát a dávám to příteli už několik let jasně najevo.

Když jsem se před pěti lety dočkala zásnubního prstenu, nenapadlo by mě, že na vdavky budu čekat několik následujících let. Nyní jsem dostala podmínku. Když ji nesplním, budu na vysněnou svatbu čekat možná ještě dlouho.

Dal mi podmínku, kterou mě zaskočil

Svého přítele a manžela naší holčičky znám už opravdu dlouho. Tvoříme pár deset let a kdekdo by řekl, že na svatbu už dávno přišel čas. Filip si to ale nemyslí.

Sice mě požádal o ruku, ale já mám pocit, že to udělal, jen abych dala pokoj. Nyní jsem na něho ale začala naléhat, že bych se chtěla vdát.

Vyrukoval na mě s podmínkou, kterou mě zaskočil. V první chvíli jsem dokonce nevěděla, jestli se nemám urazit. To, co po mě žádá, je totiž dost na pováženou.

Nejsem si jistá, zda jeho podmínku dokážu splnit

Když jsem s přítelem posledně mluvila o svatbě, neřekl mi, že máme čas nebo jinou výmluvu, se kterou přišel vždycky, když jsem načala tohle téma.

Místo toho mi řekl, že si mě vezme, až zhubnu. V té chvíli jsem se zarazila, dokonce jsem se chtěla urazit. Hlavou mi běželo, jestli si o mně myslí, že jsem tlustá. Stydí se za mě?

Filip mi to vysvětlil. Prý ví, jak mi na svatbě záleží, a chce, abych si ji užila a jednou na ni vzpomínala jen v dobrém. Proto si myslí, že kdybych shodila, cítila bych se sama lépe a připadala bych si mnohem přitažlivější.

Možná má pravdu. Nebudu lhát, mám nadváhu a zhubnout několik kilo by mi neuškodilo. Opravdu se chci vdávat, ale bojím se, že jeho podmínku nejsem schopná splnit. Nemám totiž dostatečně silnou vůli…

Autor: Karolína Nezbedová

Související články