Jak vylepšit své bydlení. Tyto vychytávky výrazně zvýší váš životní komfort

od Nikola Jaroschová
Komerční sděleníSpolečnost
   2 minuty čtení
Vychytavky bydleni

Zdroj: yampi / Shutterstock.com

Každý chce bydlet pohodlně, hezky a útulně. Je ale zásadní rozdíl mezi bydlením, které je účelné, a tím, které skutečně naplňuje vaše potřeby a má všechno, co byste si mohli přát. Častokrát nás totiž nenapadne snadné řešení, které však může v celkovém konceptu udělat zásadní rozdíl. Které vychytávky mohou váš životní komfort zvýšit?

Venkovní žaluzie

Je standardem, že každá domácnost má klasické vnitřní žaluzie, ale ty venkovní už nejsou tolik obvyklé. Důvodem může být zejména vyšší pořizovací cena. Přitom právě ty dokážou bydlení výrazně zpříjemnit. Pokud je to pro vás větší investice, kterou si nyní dovolit nemůžete, zvažte aspoň vertikální žaluzie, které mohou benefity těch venkovních částečně nahradit.

Sítě proti hmyzu

Mnoho lidí je považuje za zbytečné, ale ve skutečnosti vám ušetří spoustu starostí. Zejména za letních nocí můžete nechat bez obav otevřená okna. Komáři se dovnitř nedostanou, ale vy se budete moci nadechnout čerstvého vzduchu. Sítě proti hmyzu se dají pořídit za pár korun a instalují se také velmi snadno. Vyplatí se na ně před létem myslet.

Nový jídelní stůl a židle

Pokud do něčeho v domácnosti skutečně investovat, pak to může být právě jídelní stůl a pohodlné sezení k němu. Je totiž místem, kde se celá rodina pravidelně setkává, je používaný často a může být také vystaven působení různých elementů. Vsaďte tedy na kvalitu a praktičnost. Vyplatí se koupit stůl z masivu, který je těžký, stabilní a disponuje dostatečnou velikostí. Moderní design mu dodají kovové nohy ke stolu, které jsou trendy a obvykle se dají i měnit za různé jiné varianty.

Dostatek úložných prostorů

V dnešních malých bytech tohle bývá častý problém, takže na to zavčas myslete. Vyplatí se investovat do vestavěné šatní skříně a také chytře využít každý kout. Dobrým řešením mohou být i rohové skříně, které poskytují velké množství prostoru i pro sezónní věci, které nejsou tak často potřeba.

Autor: redakce

Související články