Jak vybrat kvalitní termolis? Před nákupem si pořádně promyslete, jak jej chcete využívat

od Nikola Jaroschová
Komerční sděleníSpolečnost
   < 1 minuta čtení
Termolis

Zdroj: Marian Fil / Shutterstock.com

Možná už jste slyšeli o termolisu. Jde o profesionální zařízení určené pro přenos grafických vzorů na vybraný předmět – může jít o textil, ale také například o hrnek nebo jiný materiál. Vzor nebo vybraný motiv se přenáší právě působením tepla. Zvažujete koupit termolis na hrnky, protože věříte, že najde využití ve vaší firmě nebo i u vás doma? Pak musíte vědět, jak vybrat ten nejlepší.

Jak vybírat termotransferový lis?

Promyslete si především to, k jakému účelu jej bude používat. Díky tomu pak snadněji zvolíte vhodnou velikost pracovní plochy. Některé lisy se hodí spíše pro velké a rovné plochy, jiné pak mají lepší výsledky při potisku menších předmětů nepravidelných tvarů.

Hlavní kritérium by neměla být cena

Při nákupu takového přístroje by jednoznačně měly převážit jiné parametry.

Obvykle totiž levné lisy nesplňují požadavky na kvalitu tisku nebo nezvládnou pracovat tak rychle, jak budete potřebovat.

Tepelný lis na textil může být ovládán ručně, elektricky nebo může být plně automatický. Platí, že pro skutečně pokročilé tisky bude nejlepší automatický přístroj. Ten si dokáže všechno nastavit prakticky sám a obvykle poskytuje také nejvyšší kvalitu tisku. U velkých zakázek je asi jasné, že použití lisu s ručním otevíráním a zavíráním bude velmi neefektivní a nepraktické. Opět tedy záleží na vašich plánech s lisem a také na možnostech personálních a finančních.

Kde nakupovat?

Možností je dnes spousta. Pokud nechcete prohloupit, vyplatí se zaměřit na společnosti s certifikací. Systém ISO 14001 je určitou zárukou ekologického a šetrného přístupu, což je něco, co se dnes cení, a i vy jako spotřebitel byste na to měli brát ohledy. Před nákupem se vyplatí si přístroj osahat a vyzkoušet. Nechte si vše vysvětlit a ukázat, abyste si byli jisti, že všemu rozumíte a budete umět přístroj prakticky ihned používat.

Autor: redakce

Související články