Jak dnes vypadá Kyslík ze seriálu Chlapci a chlapi? Jako elegán, ale jen když chce

od Soňa Jiroutová
   2 minuty čtení
Vladimir Javorsky

Zdroj: Profimedia

Pamatovat si jej můžete z legendárního seriálu Chlapci a chlapi jako hubeného Kyslíka. Ale rozhodně nelze říci, že by zůstal hercem jedné role. Naopak! Ačkoliv vás to možná překvapí, protože o něm není moc slyšet, Vladimír Javorský je velmi aktivním hercem a má za sebou řadu filmů i seriálů.

Vladimír Javorský (59) rozhodně nepatří mezi herce, kteří plní stránky časopisů či jsou aktivní na sociálních sítích. Proto může mít většina lidí pocit, že už vlastně ani nehraje.

Nenápadný herec

Takto lze popsat Vladimíra Javorského zcela výstižně. Nevyhledává rozhovory s médii, a dokonce je nerad dává. Je to prý proto, že ve slovech se vytrácí to podstatné.

Herec mluví plynule 5 jazyky a například polštinu se naučil sám jen tím, že poslouchal polské pořady. Kromě jazyků patřily mezi jeho záliby balet a hra na saxofon. A kdyby se nestal hercem? Byl by prý učitelem matematiky, geologem nebo zlatníkem.

Jak jsme již zmínili, má za sebou dlouhou řadu filmů a seriálů. Zahrál si například Vlastu Buriana v seriálu Bohéma, což byl jeho splněný sen. K Vlastovi Burianovi totiž vždy velmi vzhlížel.

Je to elegán, ale jen když chce

O svůj vzhled moc nedbá, ale jakmile jej ostříhají kvůli nějaké roli, stane se z něj doslova elegán, který má do vyhublého nesebevědomého Kyslíka opravdu hodně daleko.

vladimir javorsky

Zdroj: Nextfoto

Aktuálně ho můžete vidět v novém filmu Jana Svěráka Betlémské světlo, kde exceluje po boku dalších známých herců, například Zdeňka Svěráka, Vojtěcha Kotka či Terezy Ramba. Právě z premiéry filmu pochází fotka, na které můžete vidět, jak aktuálně herec vypadá. Sice mu přibylo pár vrásek, ale jinak v podstatě nezestárnul.

A jakou roli si pro něj připravil Jan Svěrák ve svém novém filmu? Hraje silně věřícího otce, který má syna s Downovým syndromem. Ten mu do jeho života vnáší neustálý chaos, který ještě umocňuje Jitka Čvančarová jakožto jeho filmová matka.

Natáčení filmu si herec velmi užíval, a to zejména díky Janu Svěrákovi, který na něj působí jako velmi inspirativní člověk. Nový film popisuje tak, že je v něm kus pohádkové a filmové magie. Pro Novinky Vladimír uvedl: „Jsem zvědavý, co tenhle film s lidmi udělá.“

Zdroj: Kafe, Onlymen, Novinky

Autor: Soňa Jiroutová

Související články