Harry Potter: Střelenka Láskorádová už není podivínkou. Vyrostla z ní slečna, jejíž krása vás očaruje

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Lenka Laskoradova

Zdroj: Profimedia

Ačkoliv ve filmech o Harrym Potterovi hrála tu největší divňačku, která se v příběhu objevila, už tehdy nebyl pochyb o tom, že z ní vyroste krásná a zajímavá dívka. A přesně tak se i stalo. Z její krásy se vám až zatají dech. Kam se na ní hrabe Harryho největší láska Ginny.

Devětadvacetiletá herečka Evanna Lynch, kterou svět zná jako věčně zasněnou Lenku Střelenku Láskorádovou s ředkvičkami v uších místo náušnic, vyrostla v půvabnou dívku.

Lenka jí zachránila život

Málokdo ví, že k této postavě má její představitelka velmi blízký vztah. Lenka jí totiž pomohla s problémy, se kterými se Evanna v minulosti potýkala. Evanna totiž trpěla poruchou příjmu potravy.

Začalo to po tom, co si herečka ve společnosti jiných lidí připadala tak trochu divná. Postava Lenky Láskorádové jí ukázala, že být „divná“ je vlastně dobré a že jí tento fakt může naopak posílit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Evanna Lynch (@msevylynch)

Je dobře, že se z psychických problémů Evanna dostala, protože z ní vyrostla krásná dívka s oslnivým vzhledem, která zanedlouho oslaví své třicáté narozeniny.

Ze všech Lenek vybrali ji

Knížky a celkově příběh Harryho Pottera z pera spisovatelky J. K. Rowlingové Evanna milovala od začátku. Proto když byl vyhlášen konkurz na roli Lenky, neváhala a se svým otcem odjela do Londýna, aby se o tuto roli ucházela.

Z celkového počtu patnácti tisíc zájemkyň získala roli právě Evanna, a to jí otočilo život o sto osmdesát stupňů. A pouze k lepšímu. Díky Lence se srovnala se svou osobou a přijala se taková, jaká sama herečka ve skutečnosti je.

Spoustu nových kamarádek

Při natáčení získala spoustu skvělých kamarádů, především velké přátelství vzniklo mezi ní a herečkou Bonnie Wright, která v příběhu ztvárnila Ginny Weasleyovou.

Kamarádkou jí byla dokonce i sama spisovatelka Rowlingová. A to ještě před tím, než vůbec nějaký konkurz byl.

Když měla Evanna psychické problémy, psala Rowlingové dopisy. Ta jí na ně odepsala, a staly se tak kamarádkami.

Zdroj: Elle, Instagram

Autor: Klára Kovalčíková

Související články