Divadlo Bez zábradlí připravuje nový muzikál Cabaret. Těšte se na Jana Fantu, Míšu Tomešovou i Rozálii Havelkovou

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Herci muzikalu cabaret

Zdroj: Profimedia

Pokud máte rádi historická představení, tohle byste si rozhodně neměli nechat ujít. Milostný příběh zasazený do třicátých let minulého století totiž dostane všechny milovníky romantického děje, ale zároveň i příběhů z dob nacismu.

I když se může zdát, že dnes už téma není současné, režiséři ve svých dílech velmi často projevují úctu padlým a vzpomínají na to, co změnilo svět. Třicátá léta minulého století byla náročná a nový příběh vznikající právě teď na prknech Divadla Bez zábradlí má situaci demonstrovat.

Příběh zobrazuje milostné dětí mezi spisovatelem Cliffem, který přijíždí do Berlína, a tanečnicí Sally. Bohužel jejich lásku narušují nacisté, kteří se tou dobou chopí moci v zemi…

Stylizace do dnešní doby

Režisérem hry, která má divákům a posluchačům připomenout problémy minulého století, je český režisér Radek Balaš, který spolupracuje s Divadlem Bez zábradlí už několik let.

„Především to bude o nás teď a tady. Byť je to příběh, který je ze třicátých let, protože já se obávám, že rasistické tendence vyrůstají ze společnosti. I když jsou skryté, tak v nás neustále jsou a ten příběh je hlavně o tom. Celý ten koncept, jak vizuální, tak i kostýmní, bude odkazovat až do dnešní doby,“ řekl pro média.

Kromě děje by mohl diváky zaujmout také devítičlenný orchestr, který bude na prknech divadla hrát vůbec poprvé. Ten by měl za doprovodu slavných českých herců a zpěváků, které znáte i z televize, vytvořit dokonalý požitek.

V hlavních rolích…

První z hlavních rolí Sally Bowles ztvární slavná česká herečka Michaela Tomešová. Ta se v posledních měsících proslavila především rolí Báry v televizním seriálu Sestřičky.

Tahle postava je ale spíše praštěná puberťačka, která je pro každou šílenost. Jak se tedy Míša vyrovná s rolí zamilované a vážné mladé ženy Sally? „Je velmi impulzivní, je hodně provokativní, ale zároveň je upřímná. Zkouší, co s ní kdo vydrží, čili je mi dost podobná,“ okomentovala to herečka.

„Moje role je Clifford Bradshaw, americký spisovatel. Chytrý, ale trošku ňouma a takový dost opatrný. Jeho zkušenost se Sally Bowles je jedna z prvních, co se týká nějakého vztahu se ženou,“ říká zpěvák a herec Jan Fanta.

Toho si diváci také mohou pamatovat z televize. V roce 2020 se stal semifinalistou tehdy celkem 6. řady populární pěvecké soutěže Česko Slovenská Superstar. Sympatický mladý herec se už teď na svou novou roli těší.

Těšte se na premiéru

Přípravy na premiéru jsou dnes v plném proudu. Mělo by se jednat o největší show celé nové sezóny, která je prozatím naplánována na 2. a 3. září 2021. Samozřejmě kvůli pandemii byl termín několikrát změněn, teď už by snad měl být konečný.

Kromě Míši Tomešové a Jana Fanty se můžete těšit na další skvělé herce, kterými jsou Rozálie Havelková, Jitka Sedláčková, Dušan Sitek nebo Josef Carda. Půjde zkrátka o muzikálové představení plné mladých a nadějných herců.

Od muzikálu očekávají hodně i čeští a zahraniční kritici. Jelikož se jedná o předělávku děje známého ze zahraničí, všichni netrpělivě čekají, jak ho český režisér nakonec pojme a jaký nádech dají mladí herci celému dílu.

Autor: Shani Maiová

Související články