Detox podle Gwyneth Paltrow: Pročistěte své tělo od základu

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Gwyneth

Zdroj: Shutterstock

Máte pocit, že s vaším tělem není něco v pořádku? Potřebujete kompletní očistu těla od všeho špatného, abyste mohli začít žít nanovo? Detoxikace těla je přesně to, co bychom vám doporučili. Ne každý detox je ale skutečně účinný, jak píše server Well and Good.

Detoxikace je odstranění všech látek, které vaše tělo nepotřebuje. Obvykle se tělo detoxikuje ovocnými a zeleninovými nápoji, i mnoho dalších potravin ale pomáhá tělu s vyplavením škodlivin.

Detoxikace podle Gwyneth Paltrow spočívá v tom, že z jídelníčku vynecháte kofein, alkohol, lepek, přidaný cukr, zpracované oleje a másla, rostlinné oleje, některé luštěniny, kukuřici, korýše, červené maso, sóju a mléčné výrobky.

Připravili jsme si pro vás ukázkový pětidenní jídelníček, pomocí kterého se vám podaří dodat tělu živiny, zbavit ho všech negativních látek, a ještě k tomu zhubnout. Vyzkoušejte ho a uvidíte sami.

Den první

První den detoxu lze začít například snídaní z drcených mandlí, vlašských ořechů, bezlepkové mouky a trochy medu.

Smíchejte všechny suroviny a udělejte z nich placičky, které jsou po deseti minutách na plechu v troubě podobné sušenkám.

K obědu si dejte ideálně nějakou sytější zeleninovou šťávu. Vydatnější by měla být večeře, například losos a čočka, přidat můžete také ředkvičky, rajče nebo papriku. Čím více zeleniny tělu s večeří dodáte, tím lépe.

Den druhý

Jako snídaně je doporučena müsli tyčinka (pozorně si přečtěte její složení) a dvě skleničky teplé citronové vody. Na oběd si můžete dát například salát z cizrny, okurek mrkve a slunečnicových semínek. Pokud chcete, lze přidat třeba tuňáka.

Na večer si připravte plátek krůtího masa a brambory. Zapít je opět můžete sklenicí vody s citronem.

Den třetí

Uprostřed týdne by se mělo ke snídani hodně pít. Doporučuje se spíše zeleninová šťáva, například z mrkve, okurek nebo špenátu. K obědu si můžete dát sushi. Jde jen o vařenou rýži, rybí maso a zeleninu.

Ovšem zapomeňte na sójovou omáčku. K večeři Gwyneth Paltrow doporučuje kuřecí salát se speciální chilli omáčkou, kterou popisuje ve své vlastní kuchařce. Pokud ji nemáte, najdete recept také na internetu.

Den čtvrtý

Ke snídani můžete zopakovat sušenky z prvního dne a doplnit je o zbytek zeleninového koktejlu. Jako oběd pak doporučujeme zeleninový salát. Je jen na vás, co přesně do něho přidáte. Masu se pokuste vyhnout.

Na večeři si za odměnu můžete dát kuřecí, ale pouze vařené ve vodě. Se sladkými brambory, zeleninou a česnekovým dresingem neprohloupíte. Pokud máte ještě chuť, před spaním si dejte sklenici vody nebo ovocný koktejl.

Pátý den

Snídaní se opět stává zeleninový koktejl. Na oběd je to pak salát z avokáda, tuňáka a slunečnicových semínek. K večeři si můžete dát rýži v jakékoli podobě, ať už znovu sushi, nebo rýži s vařeným kuřecím.

Většina lidí hodnotí detox jako poměrně drastický. Už třetí den mívají hlad a chtějí to vzdát. Pokud ovšem dokážete překonat problémy a opravdu pět dní vydržet podle speciální diety, po pár dnech poznáte velký rozdíl. Vaše tělo vám bude vděčné a vy si budete moci vychutnat svá oblíbená jídla s čistým svědomím.

Zdroj: wellandgood.com

Autor: Shani Maiová

Související články