Denisa (25): Máma mi tvrdila, že mě otec nechtěl. Po letech jsem zjistila, jak to bylo, a zhroutil se mi svět

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena otec nechtel

Zdroj: Shutterstock

Když se ve škole mluvilo o rodině, Denisa to nesnášela. O svém otci totiž věděla pouze to, že ji údajně nechtěl a matku opustil ještě předtím, než se narodila. Bylo jí trapné o tom mluvit, zatímco zbytek spolužáků popisoval svou skvělou rodinu. Pak Denisa dospěla, dostudovala a začala žít vlastní život.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Už jako malá jsem se mámy ptala, proč nemám tatínka. Ona mi jenom opakovala, že tatínek mě neměl rád. Když jsem pak byla starší, tvrdila mi, že od ní odešel, když byla těhotná,“ píše Denisa.

„Já jsem tomu věřila a měla jsem za to, že někde na světě je člověk, který mojí mámě i mně hodně ublížil. Jenže když jsem se dozvěděla, jak to ve skutečnosti bylo, změnilo to můj pohled na mámu snad ve všech ohledech.“

Slyšela jsem její rozhovor se starou známou

Ještě donedávna bydlela Denisa u mámy. Po tom, co zaslechla, se od ní ale rychle odstěhovala. „Byla jsem doma, ale moje máma to asi netušila. Ležela jsem v posteli a měla otevřené dveře,“ popisuje Denisa.

„Máma přišla s kamarádkou a seděly u stolu v kuchyni. Podle toho, co jsem slyšela, jsem pochopila, že se hodně dlouho neviděly. Mluvily o minulosti, o zážitcích skoro až z dětství. A pak také o tom, jak měla máma jako mladá jednoho partnera za druhým.“

Tuhle skutečnost před Denisou podle jejích slov matka tajila. Z rozhovoru se čtenářka doslechla, že všichni ti muži, se kterými kdy její máma spala, skončili kdesi daleko a nikdo z nich pro ni nic neznamenal.

„Bolelo mě poslouchat, jaká byla moje máma dřív. Ale až když se jí ta kamarádka zeptala, kdo je vlastně mým otcem, a moje máma řekla, že to neví, pochopila jsem její skutečnou povahu,“ popisuje čtenářka.

„Nikdy to nebylo tak, že by mě otec nechtěl. Máma jenom nevěděla, kdo to ve skutečnosti byl. Pak mi tajila, že vlastně za to, že nemám úplnou rodinu, nemohl táta, ale ona sama. Kdyby mi to ale řekla, odpustila bych jí,“ píše Denisa.

„Tím, že mi lhala, mě zklamala. Teď se cítím hrozně a nevěřím mámě ani slovo.“

Sotva s ní promluvím

Denisa popisuje, že ve svém pokoji chvíli tiše plakala. Teprve když kamarádka její mámy odešla, vyšla z místnosti a řekla mámě, že všechno slyšela. „Tvrdila, že mi to vysvětlí, ale já jsem nechtěla poslouchat její lži,“ píše čtenářka.

„Do týdne jsem si našla jiné bydlení. Mám skvělou spolubydlící a žiju si vlastní život. Konečně vím alespoň trochu pravdy o své rodině. Otce neznám, ale už vím, že moje máma je velká lhářka.“

I když se Denisina matka snaží s dcerou udobřit, ona to odmítá. Párkrát se s ní prý sice sešla, ale nakonec se vždy jenom pohádaly. „Nechci s ní mluvit. Nevím, co z toho, co mi říká, je pravda,“ vysvětluje.

„Že byla, jaká byla, to mi nevadí. Ale proč mi celou tu dobu lhala a nedokázala mi říci pravdu? Opravdu ráda bych jí odpustila, ale nejsem si jistá, že to někdy dokážu. Vy byste to zvládli?“

Autor: Shani Maiová

Související články