Daniela (43): Vdala jsem se z rozumu. Až vám prozradím svůj důvod, pravděpodobně mě odsoudíte

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena vdala

Zdroj: Shutterstock

Daniela se nevdávala z lásky, i když moc dobře věděla, že by to tak správně mělo být. Svého manžela Radima měla tehdy ráda, ale rozhodně ho nemilovala natolik, aby z toho byla svatba. Přesto se vdala, důvod pro sňatek ale měla úplně jiný.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Je vdaná dvacet let a za tu dobu nikomu neřekla, jak to vlastně tenkrát bylo. Je si totiž dobře vědoma toho, že by to okolí nepochopilo. Ba co více – odsoudilo by ji.

Všichni si mysleli, že se vdávám z velké lásky. A já jim to nevymlouvala

Daniela a její manžel Radim oslaví letos v říjnu krásné dvacáté výročí svatby. Dlouhých dvacet let Daniela před svým mužem skrývá tajemství. Důležité tajemství.

„Všichni mě a Radima považovali za dokonalý pár. Moje rodina si myslela, vlastně asi úplně všichni, že se vdávám z velké lásky, ale nebyla to pravda,“ svěřuje se.

Daniela nikomu nevymlouvala, že tomu tak není. Nemohla říci pravdu, že Radima má sice ráda, ale rozhodně ho nemiluje natolik, aby si ho vzala. Tohle tajemství si nechávala pro sebe.

Nikdo to o mně neví

Daniela nám v e-mailu svěřila něco, co o ní nikdo neví. Není to totiž věc, se kterou by se chlubila na potkání.

„Nedokážu být sama, nikdy jsem to neuměla,“ přiznává otevřeně. „Už jako dítě jsem vyhledávala pozornost, ačkoli to znamenalo, že si o mně mysleli, jak hrozně jsem rozmazlená,“ vzpomíná na dětská léta. Strach ze samoty ji ale nepouštěl.

I během dospívání a mládí Daniela věděla, že nechce být sama. Vrhala se proto ze vztahu do vztahu a vysloužila si za to nechvalnou pověst. Lidé si o ní povídali, že je to holka do větru.

Můj důvod byl sobecký

Právě strach ze samoty byl důvodem, proč se Daniela chtěla vdávat jen tři měsíce poté, co s Radimem začala chodit. Nikdo nezpochybňoval, že se mají rádi, a proti svatbě nikdo nic nenamítal.

„Nebylo to tak, že by mi byl Radim ukradený, měla jsem ho už tenkrát ráda,“ píše Daniela. „Rozhodně jsem ho ale nemilovala. Vdávala jsem se z rozumu, můj důvod byl sobecký,“ přiznává.

Svěřila se nám, že se vdávala, aby nebyla sama. Věděla, že ji Radim miluje a chce s ní být. A ona potřebovala jistotu, že po svém boku bude mít hodného muže. A to Radim byl.

Pro tohle by nikdo neměl pochopení

Celé roky Daniela nikomu neřekla, jak to tehdy bylo. Ani svému manželovi, který ani nyní nic netuší. Po tolika letech ale naše čtenářka cítila potřebu svěřit se alespoň někomu.

„Nyní jsem si už jistá, že ke svému manželovi chovám hluboké city, došla jsem k tomu po letech,“ vysvětluje. „Ale nebylo tomu tak od začátku a já vím, že to nebylo fér,“ přiznává.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články