Addamsova rodina: Wednesday byste po letech nepoznali. Z děsivé holčičky vyrostla kráska k pohledání

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Addamsova rodina

Zdroj: Profimedia

Film Addamsova rodina z roku 1991 známe snad všichni. Jde o komediální horor pojednávající o prapodivné domácnosti, ve které snad nikdo není normální. Matka stříhá růže, protože jejich květy prý hanobí zahradu, otec se přátelí s useknutou lidskou rukou a děti si hrají s gilotinou a sekerami.

Herečka Christina Ricci se stala slavnou už v jedenácti, když se právě v tomto snímku ukázala jako Wednesday Addamsová, dívka, jejíž návyky naprosto odpovídají tomu, v jakém prostředí vyrůstá. Chodí celá v černém, miluje ubližování druhým a tak trochu zápasí se svým bratrem, se kterým se ale nakonec musí spojit, aby dosáhla svých cílů.

Pokud si i vy pamatujete umělkyni jako černovlasou copatou dívku s potemnělým výrazem v obličeji, dnes byste ji nepoznali. Od té doby totiž vyrostla do krásy a zahrála si v mnoha různých snímcích, kde Wednesday nepřipomínala ani minimálně.

14 filmových cen

Christina Ricci už od osmi let vystupovala v televizních reklamách. Stala se dokonce mladší dcerou malé mořské víly ve filmu Mořské panny v roce 1990. Až role Wednesday Addamsové jí vynesla slávu.

Režiséři ji začali vyhledávat a obsazovat do dalších dětských rolích. Zahrála si ve filmech Navždy spolu, Casper, dokonce se objevila také v hlavní roli v jedné z adaptací Červené Karkulky.

V roce 1998 hrála ve filmu Osudová sázka, což je podle filmových kritiků jeden z nejvýznamnějších filmů její kariéry. Za ten byla také později nominována na Zlatý glóbus.

Christina Ricci

Zdroj: Profimedia

I když ocenění nezískala, nakonec se stala držitelkou celkově 14 různých filmových cen. Během dospělosti se totiž začala objevovat ve filmech a seriálech všeho druhu.

Kratší sestřih a výrazné oči. Je to opravdu ona?

Dnes se Christina Ricci vyznačuje vlasy po ramena a velkýma hnědýma očima, které na první pohled každého zaujmou.

Málokdo by si ji dnes spojil se stejnou osobou, která si před lety zahrála mladou a temnou Wednesday. Jakýsi temný pohled je v jejích očích tak nějak stále, po důkladném prohlédnutí fotky možná i dnes uvidíte v herečce někoho, kdo se hodí spíše k záporným, lstivým a vypočítavým postavám.

Ty také Christině podle všeho nejvíce sedí, pravda ale je, že si nikdy nezahrála vyloženě postavu, kterou by člověk nesnášel. I když se jednalo o filmy hororové, vždy šlo alespoň z části o komedii, která nás donutila její charakter milovat.

Naposledy se v nějakých větších rolích objevila kolem roku 2012. Poslední roky se o ní ale příliš neslyšelo a je tak otázkou, zda se ještě na televizních obrazovkách objeví.

Pokud vám její hororovo-komediální vystupování chybí, nikdy není chyba si pustit film, který už znáte zpaměti. Na večerní posezení s přáteli je Addamsova rodina určitě skvělou volbou.

Zdroj: ČSFD, wikipedia.org, Profimedia
Autor: Shani Maiová

Související články