Seminárku zvládnete levou zadní. Jak na to?

od Nikola Jaroschová
Komerční sděleníPsychologie
   2 minuty čtení
Seminarni prace

Zdroj: insta_photos / Shutterstock.com

Máte ve škole za úkol napsat seminární práci? Této povinnosti se asi nevyhne během studia žádný student. Jenže jak na to, pokud jste to nikdy nedělali nebo vám nezbývá moc času? Povíme vám jak nato.

Začněte rešerší

Jak na psaní seminární práce? Než se pustíte do psaní, je třeba mít aspoň základní přehled o tom, o čem budete vlastně psát. Málokdy se v problematice orientujete dost na to, abyste si vystačili jen s vašimi vědomostmi. Je proto třeba si něco načíst a dělat si poznámky. Pokud na tohle už není čas, existují služby, které pomohou s vypracováním bakalářské práce, seminárky nebo i diplomky. Za vás ji nenapíšou, ale pomohou vám shromáždit dostatek podkladů.

Udělejte si plán

Tento krok je velmi důležitý, jelikož jen tak budete mít jistotu, že práci dokončíte včas. Pokud si vytvoříte včas osnovu a rozdělíte si práci na jednotlivé úseky, bude se vám seminárka psát daleko lépe.

Udělejte si čas

Možná jste čekali, že vám poradíme nějaký zázračný trik, jak si na seminárku nebudete muset vyhradit ani minutu vašeho volného času. To je samozřejmě iluze. Počítejte s tím, že začátky budou pomalejší, až se do tématu ponoříte hlouběji, půjde psaní snadno. Nemá cenu strávit tvorbou práce celý den. Raději si psaní rozdělte do několika dní, kdy se mu budete vždy věnovat dvě až tři hodiny dle vašich možností.

Nechte si prostor na korekturu

A to nejen gramatickou a stylistickou, ale také obsahovou. Tu můžete snadno zvládnout i na cestách a ušetřit drahocenný čas. Koupě náplně do tiskáren se může vyplatit – seminárku si můžete celou vytisknout, vzít si zvýrazňovač a třeba po cestě do školy nebo do práce si v klidu celý text projít a dělat si poznámky, které později zapracujete do textu v počítači. Pokud je to jen trochu možné, pokuste se najít někoho, kdo bude ochoten si práci po vás přečíst a doplnit ji o cennou kritiku, která vám může hodně pomoci a zvýšit úroveň práce.

Autor: redakce

Související články