Zápach z úst: 5 tipů, jak s ním účinně bojovat!

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení
Zapach z pusy

Zdroj: Shutterstock

Zápach z úst je problém, kterým trpí přes 70% populace. Špatný dech Vám zkazí dojem před vaší vyvolenou, na důležité schůzce, ale i při posezení s kamarády. V neposlední řadě Vám nepříjemný pocit v ústech na sebevědomí nepřidá. Jak proti zápachu z úst účinně bojovat?

1. Pijte dostatek vody

Dospělý jedinec by měl vypít 2 litry čisté vody denně. Konzumace vody vám pomáhá pročistit organismus, zvlhčuje ústa a odstraňuje zbytky jídla, které se usadí mezi zuby. Pokud si přes den dopřejete jeden či více šálků kávy, vody byste měli vypít ještě více. Káva tělo dehydratuje a sama o sobě může zápach z úst vyvolávat.

2. Cucejte bonbony

Ovocné bonbony typu Halls vám v ústech vyvolají příjemný pocit a zamezí zápachu. Nejenom, že daný zápach překryjí, ale aktivním cucáním bonbon odstraní plak z jazyka, který zápach způsobuje. Doporučuji jahodovou, mentolovou či pomerančovou příchuť. A kdo by nechtěl vonět po jahodě?

3. Čistěte si jazyk

Ráno i večer si doslova vydrhněte jazyk svým kartáčkem na zuby. Odstraníte tím plak způsobující zápach z úst a tím ho eliminujete. Je to nejjednodušší a nejlepší prevence.

4. Pijte zelený čaj

Zelený čaj využijte jako alternativu k čisté vodě. Zelený čaj navíc obsahuje antibakteriální složky, které doslova ničí mikroby v ústech, což vám efektivně pomůže v boji s páchnoucím dechem. Společně s dostatkem čisté vody a pravidelným čištěním jazyka nad zápachem z úst vyzrajete!

5. Navštivte zubaře

Pravidelně navštěvujte svého zubního lékaře. Zubní kaz bývá jednou z nejčastějších příčin nepříjemného pachu z úst. Navíc Vám, mimo nepříjemný pach, hrozí i další, zdravotní problémy.

Tip: Nespoléhejte na žvýkačku. Žvýkačka zápach pouze překryje a po krátké, účinné době se pach ještě zhorší.

Autor: redakce

Související články