Odhalte příčinu vypadávání vlasů

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Vypadavani vlasu

Zdroj: Shutterstock

Padání vlasů může být doopravdy nepříjemné. Vypadané vlasy najdete velice často i na místech, na kterých byste je rozhodně nečekali. Dámy, nebojte. Tento problém řeší i muži, a to ve velkém!

Zrovna pro muže snad neexistuje větší facka, než když holič komentuje ztrátu a řídnutí vlasů. Zvykli jsme si spojovat plešatost se stárnutím, a to navzdory skutečnosti, že tento proces může být zcela zakotven v naší DNA.

Vypadávání vlasů je častější, než si myslíte

Vypadávání vlasů je mnohem častější, než si myslíte. Díky moderní medicíně máme nyní lepší představu o tom, co obecně přispívá k vypadávání vlasů. Nejdůležitějším krokem je zjistit příčinu vašich problémů.

Nejběžnější příčinou vypadávání vlasů jsou hormony. Pokud si však myslíte, že bude nejlepším lékem zvýšení testosteronu, jste na omylu. Testosteron se v těle přeměňuje na látku, která je velkým nepřítelem vašich vlasů a způsobuje ustupující vlasové linie a plešatění.

Genetika může ovlivnit vypadávání vlasů

Genetika bude s přibývajícím věkem určovat váš typ a tloušťku vlasů. „Vzory plešatosti se dědí z mnoha genů, které mohou pocházet z obou stran rodiny,“ říká lékařka Dawn Davis. „Chcete-li zjistit, zda vám hrozí vypadávání vlasů, podívejte se na všechny rodinné příslušníky,“ říká.

Další věcí, která může ovlivnit růst vlasů, je stres. Může se to zdát jako samozřejmost, ale příliš mnoho fyzické nebo psychické zátěže může tělo uvést do šoku a zaplavit ho různými hormony, které mohou vést k vypadávání vlasů.

Špatná strava a spánek nejsou tím nejlepším pomocníkem

Jste to, co jíte, a vyvážená strava může podporovat vyvážený porost na vaší hlavě. Omezení kalorií a hladovění při hubnutí způsobí vypadávání vlasů, protože i vlasy potřebují dostatečný přísun energie, aby zůstaly aktivní.

Většina můžu potřebuje alespoň sedm hodin spánku pro dosažení té nejlepší regenerace. Věda naznačuje, že když dojde k narušení našich biologických hodin, může tak dojít i k narušení růstu vlasů.

Pro mnohé může být ztráta vlasů velice nepříjemná. Na trhu jsou však k dispozici přípravky, které vám pomohou vrátit vaši bujnou kštici, a vy se tak budete cítit jako nejkrásnější člověk na světě.

Zdroj: Askmen
Autor: Pavel Světlý

Související články