Lemon detox: Zkuste hubnoucí metodu, kterou miluje zpěvačka Beyoncé. Stačí vám jen 10 dní

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Beyonce lemon detox

Zdroj: Shutterstock / Tinseltown / Shutterstock.com

Chcete se cítit svěží, shodit pár kilo, ale zároveň netrávit hodiny denně cvičením a přísnými dietami? Máme pro vás tip na detoxikační program, který vám během deseti dní změní život.

Anglicky se mu říká lemon detox, do češtiny by se dala dieta přeložit jako citronová očista. Nedávno se s informacemi o lemon detoxu objevila v médiích zpěvačka Beyoncé.

Ta přísahala, že právě díky lemon detoxu se jí podařilo během necelých dvou týdnů shodit několik kilo. Navíc se prý najednou cítí svěží a jako nová osoba. A proto doporučujeme, abyste detox vyzkoušeli i vy.

Krátkodobé pročištění organismu

Při detoxikaci organismu dochází k rychlému úbytku váhy, protože se tělo zbavuje látek, které v něm nemají co pohledávat. Nejedná se původně o techniku hubnutí, ale především o pročištění těla. To, že člověk rychle zhubne, je pouze přirozeným důsledkem tohoto procesu.

Lemon detox, díky kterému se škodlivin v těle zbavila Beyoncé, je ve skutečnosti velmi starou záležitostí. Představil ho již ve 40. letech 20. století muž jménem Stanley Burroughs.

V 70. letech byl o jeho objevu napsán záznam v knihách Master Cleanse, zahraničního odborníka na detoxikaci těla. Díky tomu se právě lemon detox stal známým a oblíbeným.

Pravidelné pití nápoje po dobu deseti dnů zaručeně funguje. Lemon detox pomáhá škodlivé látky z těla odstraňovat, ale ty potřebné nám dodává. Recept na něj je navíc velmi snadný.

Jednoduchý a rychlý recept

K přípravě lemon detoxu budete potřebovat jen vodu, citron (ideálně bio), javorový sirup a kajenský pepř.

Do zhruba 150 ml vody přidejte dvě lžíce čerstvě vylisované citronové šťávy. K tomu přidejte dvě lžíce javorového sirupu a špetku kajenského pepře. Vznikne vám hnědý a trochu hustší nápoj, který je takto připravený k vypití.

Dvakrát denně šest sklenic

Když se tělo detoxikuje, je třeba co nejméně přijímat a zároveň co nejvíce vylučovat. Lemon detox se doporučuje pít vždy ráno a večer před spaním. V odborné knize se píše zhruba šest až dvanáct sklenic nápoje denně.

To zaručí nejen rychlý průběh detoxikace, ale také fakt, že se budete cítit více sytí a nebudete tolik myslet na jídlo. Před samotnou detoxikací je třeba se na celý proces připravit.

Už několik dní před začátkem detoxu vynechávejte ze svého jídla maso a věnujte pozornost spíše ovoci a zelenině. Pomalu své tělo přivykejte na to, že v dalších deseti dnech nedostane v podstatě nic jiného než detoxikační kúru.

Přestat byste v těchto dnech měli také kouřit a pít kávu či alkohol. Podle všeho vás lemon detox těchto zlozvyků může ve výsledku i zbavit. Nevěříte? Nejlepší způsob, jak to zjistit, je, že si to sami vyzkoušíte.

Zdroj: www.doctorscotthealth.com
Autor: Shani Maiová

Související články