Za krokodýly na Djerbu

od Nikola Jaroschová
Komerční sděleníSpolečnost
   3 minuty čtení
Djerba krokodyli

Zdroj: Shutterstock, Blue Style a.s.

Chcete zažít zajímavou a zábavnou dovolenou plnou slunce? Vypravte se s CK Blue Style na tuniský ostrov Djerba a prožijte nezapomenutelné chvíle. Skvělým zážitkem, který ocení děti i dospělí, je výlet na krokodýlí farmu v Djerba Explore Park.

Djerba Explore Park je rozlehlý areál poskytující zábavu i poučení. Skládá se ze čtyř částí – nákupní vesničky, muzea islámského umění Lalla Hadria, skanzenu Djerba Heritage s typickými djerbskými stavbami a velice oblíbené krokodýlí farmy, která je největší ve Středomoří. Výlet na toto místo určitě stojí za to, nudit se rozhodně nebudete. Pokud si chcete ušetřit starosti s plánováním, dopravou a podobně, využijte nabídky výletů CK Blue Style a užijte si tento půlden v klidu a bez starostí.

Po příjezdu na místo vás delegát provede celým parkem a budete mít možnost dozvědět se spoustu zajímavých informací. Následně se bude konat rozchod, aby si každý mohl Djerba Explore Park užít dle svých představ a preferencí. Děti budou chtít jistě strávit více času u krokodýlů, některé návštěvníky však může lákat nakupování a milovníci umění svůj čas pravděpodobně věnují místnímu muzeu.

Djerba krokodyli

Zdroj: Shutterstock, Blue Style a.s.

Za vstupem do areálu spatříte zářivě bílé domky, z nichž se skládá již zmíněná nákupní vesnička s obchody, restauracemi, kavárnami, ale také třeba masážním salonem. V obchodech naleznete suvenýry i praktické věci jako je oblečení, sluneční brýle a pokrývky hlavy, v kavárnách a restauracích si můžete pochutnat na tuniských specialitách a ochutnat místní vynikající datle a mátový čaj. Krásu čisté bělosti domů a otevřeného prostoru doplňují zelené stromy a keře, což je v kombinaci se slunečným počasím prostě nádhera.

Djerba krokodyli

Zdroj: Shutterstock, Blue Style a.s.

Když projdete nákupní vesničkou až na její konec, objeví se před vámi muzeum Lalla Hadria, zaměřené na islámské umění. Muzeum je rozděleno na dvě sekce, v jedné můžete obdivovat islámské umění ze všech koutů světa a ve druhé naleznete tuniské umění a výrobky.

Další částí areálu je skanzen Djerba Heritage, někdy označovaný jako Dědictví Djerby. Uvidíte zde starou djerbskou studnu (k vytahování vody z ní se používal velbloud), typické obydlí zvané menzel, hrnčířskou dílnu na výrobu tuniské keramiky, chýši, v níž se pletou košíky a klobouky z trávy alfa a starý lis na olivy.

A nakonec asi nejoblíbenější část Djerba Explore Park – krokodýlí farma! Do této části projdete atraktivním vstupním portálem s kovovými plastikami predátorů. Na začátku, ještě než se dostanete ke krokodýlům, vás může zaujmout výběh pro želvy, v jehož blízkosti se nachází i venkovní kavárna, kde se lze občerstvit. Na farmě uvidíte krokodýly různého staří a velikostí, prohlédnout si můžete dokonce vejce, ze kterých se tito predátoři líhnou.

Djerba krokodyli

Zdroj: Shutterstock, Blue Style a.s.

Nechybí ani akvárium s malými, nedávno narozenými krokodýly, kteří nadchnou zejména menší děti. Velcí krokodýli fascinují především starší děti a dospěláky. Dohromady na farmě žije něco okolo 600 až 650 krokodýlů. Pokud Djerba Explore Park navštívíte dopoledne, můžete zhlédnout zábavnou plazí show, při které vám krotitel v altánu představí ještěry, hady a želvy. Odpoledne se můžete stát svědky krmení krokodýlů.

Říká se, že kdo jednou strávil dovolenou na ostrově Djerba, vždy se sem s radostí vrací. Totéž platí i o Djerba Explore Parku. Pojeďte na ostrov Djerba s CK Blue Style a zažijte toto oblíbené a nezapomenutelné místo na vlastní kůži.

Autor: redakce

Související články