Tajemství, které se skrývá pod skořápkou

od Šárka Blahoňovská
Komerční sdělení
   < 1 minuta čtení
liskove orechy

Zdroj: Hans Braxmeier / Pixabay

Kešu, pistácie, pinové, vlašské nebo třeba lískové oříšky. Lidé, kteří se snaží zhubnout nějaké to kilo, se jim zarytě vyhýbají. Ne vždy je to potřeba.

Také bojujete s přebytečnými kilogramy a tak se skořápkovému ovoci vyhýbáte obloukem? No, ve skutečnosti to není potřeba, neboť právě pojídání ořechů přispívá hubnutí. Ořechy jsou pro naše tělo krom toho ale také nesmírně důležité, neboť obsahují vysoký podíl zdravých tuků, bílkovin, vitamínů a minerálů. Představují zdravý způsob mlsání, který si můžeme dopřát kdykoliv a kdekoliv. Jsou rychlou svačinou ve chvíli, kdy nás ovládají chutě na sladké, spolehlivě nahradí snídani či večerní mlsání.

Kolem ořechů panuje celá řada mýtů, povětšinou jsou ale spojené s hubnutím. Zkrátka konzumace ořechů a hubnutí nejde dohromady. Možná vás ale překvapí, že tomu je přesně naopak. Samozřejmě platí, že konzumujeme všeho s mírou, ale ořechů se nemusíte vzdávat ani v případě, kdy vás trápí nějaké to kilo navíc. Doporučení denní dávka se pohybuje mezi 30-50 g, což symbolizuje přibližně jednu plnou hrst. Takže se jejich konzumaci úplně nevyhýbejte, ale zároveň je nejezte po kilech.

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou významnými nositeli omega-3 nenasycených tuků, kterého mají dokonce nejvíce ze všech ořechů. Také jsou velmi bohaté na antioxidanty, které v našem těle dokáží účinně bojovat s volnými radikály. Dokonce jsou považovány za elixír dlouhověkosti. Krom omega-3 nenasycených tuků, v nich můžeme nalézt i draslík, hořčík, vápník nebo zinek.

Lískové ořechy

Lískové oříšky obsahují vysoké množství mononasycených tuků, které pomáhají účinně bojovat s cholesterolem či cukrem v krvi. Cena lískových ořechů je v posledních letech poměrně vysoká, na druhou stranu obsahují celou řadu pro tělo prospěšných látek. Lískové ořechy a zdraví jdou ruku v ruce, neboť látky obsažené v nich působí významně na oči, cukrovku nebo třeba stařeckou demenci. Pokud chcete na jejich koupi ušetřit, zvolte balení 1 kg lískových ořechů, které se vyplatí.

Autor: redakce

Související články