Svatba v zimě může být krásná a jedinečná. Jak na ni?

od Šárka Cvrkalová
Komerční sdělení
   < 1 minuta čtení
svatba

Zdroj: Alex Gukalov / Shutterstock.com

Většina nevěst touží po rozkvetlých zahradách a slunci nad hlavou. Často zavrhovaná zimní svatba ale přitom může mít až překvapivé kouzlo. Přečtěte si, jak ze studeného počasí vytěžit maximum.

Využijte mimosezonní nabídky

Svatebním místům, dodavatelům, ale i svatebním fotografům končí sezóna přibližně na přelomu října a listopadu. S klesající poptávkou po jejich službách přirozeně klesají i ceny. Využijte mimosezónních slev a ušetřete se zimní svatbou pár peněz. Do začátku společného života se vám budou určitě hodit.

Nebojte se barev

Jako hlavní barva zimních svateb se přirozeně nabízí sněhově bílá. Není však jedinou, kterou do své výzdoby můžete zakomponovat. S ledovým dekorem krásně sladíte všechny odstíny modré nebo šedé.

Svatby v prosinci pak přímo vybízejí k hledání inspirace ve Vánocích. S těmi je neodmyslitelně spjata tmavě zelená, sytě červená a královská zlatá.

Ani o květiny nepříjdete

Chladné počasí květinám nepřeje. Pokud ale nechcete být na své svatbě ochuzeni o přítomnost přírody, stačí se poohlédnout po netradičních,exotických alternativách. Takové představují například plody eukalyptu, neokoukaná květina jménem protea nebo orchidej, která kvete nejvíce právě v zimě. Zimní svatební kytici dodají nádech přírody i tradičnější šišky a jehličí.

Vyberte správné místo

Při plánování zimní svatby je nutné počítat s tím, že obřad a hostinu nemůžete uspořádat všude. Omezující bude nejen zhoršená doprava po zasněžených silnicích, ale i možnosti vytápění vybraného zázemí. Myslete na to při výběru svatebního místa.

Obřad uspořádejte raději dříve než později

Nezapomínejte, že už začátkem prosince slunce běžně zapadá kolem 16. hodiny. Proto obřad naplánujte spíš na dopolední hodiny, abyste následný program a focení se svatebním fotografem stihli ještě za světla.

Autor: redakce

Související články