Se správným pomocníkem můžete mít hladké nohy po celé léto

od Šárka Cvrkalová
Komerční sdělení
   2 minuty čtení
Pece o pokozku

Zdroj: Prostock-studio / Shutterstock

Každá žena ví, jak důležité jsou v létě hladké nohy. V horkých dnech si chcete vzít na sebe šortky, šaty nebo sukni a zároveň nepřemýšlet, jestli máte dokonale oholené nohy. Navíc každodenní holení není zrovna příjemné. A zabere vám to hodně času. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jaké můžete využít při odstraňování chloupků.

Poradíme vám čtyři základní typy:

• žiletka,
• epilátor,
• vosk,
• IPL epilátor.

Tradiční metody pro hladké nohy

Když se řekne holení nohou, okamžitě vás napadne žiletka. Pohodlnější jsou rozhodně holicí strojky, se kterými všechno zvládnete rychleji. Princip je ale stejný. V obou případech dochází k odstranění viditelné části chloupku, přičemž kořen zůstává na svém místě. To znamená, že roste poměrně rychle a během pár dnů se budete muset oholit znovu.

Epilátor je skvělou volbou na doma

Chcete mít nohy hladké po dobu několika týdnů? Zvolte pro sebe klasický epilátor. V tomto případě se jedná o přístroj, který vytrhne chloupek i s kořenem. Tento postup může být nepříjemný a pro některé ženy i dost bolestivý, ale užijete si krásně hladké nohy i několik týdnů. Některé epilátory navíc nabízí funkci masáže nebo peelingu pokožky.

S voskem si poradí každá žena

Na epilaci voskem si můžete zajít k odbornici. Stejně tak si ho ale můžete koupit také domů. Pásky na voskovou epilaci najdete v každé drogerii a jejich použití je velmi jednoduché. Vosk je samozřejmě bolestivou záležitostí, ale můžete se těšit na dlouhé týdny s dokonale hladkou pokožkou. Navíc to bude rychlejší, než ošetření epilátorem.

IPL epilátor pro hladké nohy po celé měsíce

Technologie IPL je nejnovější a ze všech ostatních má také nejtrvalejší výsledky. Hladké nohy bez chloupků si můžete užívat až šest měsíců. Navíc si můžete domů pořídit přístroj ve tvaru pistole, se kterým lze ošetření dělat doma. Epilátor můžete použít na celém těle a jeho použití je bezbolestné. Pracuje na bázi laseru, který spálí chloupky až do kořínků. Kterou z těchto metod používáte?

Související články