Parfémy Tom Ford: Osobité vůně v luxusním flakonu

od Šárka Cvrkalová
Komerční sdělení
   2 minuty čtení
Parfem

Zdroj: Shutterstock

Znáte amerického módního návrháře a kreativce Toma Forda? Tento multitalentovaný muž byl mimo jiné kreativním ředitelem značek Gucci a Yves Saint Laurent. Během své kariéry nasbíral nespočet zkušeností, které mu posloužily právě k vydání vlastní řady dekorativní kosmetiky a parfémů, které rozhodně stojí nejen za pozornost, ale i za vyzkoušení.


Tom Ford: Renesanční člověk

Už jako malý kluk se Tom zajímal o estetiku. Své mamince například komentoval sestavu v šatníku i v botníku. Jeho studijní úspěchy ale nebyly příliš valné. Střední školy střídal a newyorské studium architektury přerušil kvůli hraní v reklamách. Stýkal se s lidmi ze Studia 54 a to ho v jeho touze tvořit pohánělo neustále vpřed. Nakonec se přihlásil na obor interiérová architektura a design na univerzitě The New School a školu zdárně dokončil. V průběhu studia Ford přičichl k módě, a to díky stáži u značky Chloé v Paříži. Poslední rok na univerzitě strávil právě studiem módy.

Zpočátku prošel několika americkými módními ateliéry, ale tento směr ho příliš nenadchnul, a tak se vydal do Evropy. Tam se upíchl jako hlavní návrhář dámské kolekce Gucci. Možná se to zdá jako neuvěřitelný úspěch (což ve své podstatě byl), ale v té době se módní dům potýkal s finančními problémy a nikdo zkušený z branže o tuto pozici neměl zájem. Pro Forda to byl odrazový můstek k nejprestižnějším pozicím, díky nimž si našel stabilní místo mezi módní smetánkou. V roce 2005 založil vlastní filmovou produkční společnost a natočil dva filmy – A Single Man a Nocturnal Animals.

Tom Ford a tvorba parfémů

V roce 2004 Tom opustil dům Gucci a začal pracovat na svém prvním parfému. Oficiální prodej parfémů zahájil v roce 2006 dnes již ikonickou vůní Black Orchid a kromě grandiózní oblíbenosti široké veřejnosti začal Ford sklízet i jedno ocenění z parfémářských soutěží za druhým. Jakožto perfekcionista vždy pečlivě připravil koncept svého chystaného parfému, nashromáždil co nejvíce informací a vzorků vůní – vždy spolupracoval jen s těmi nejlepšími z oboru. Díky tomu vznikly jedinečné a nadčasové vůně respektující tradici i řemeslo samotné a hlavně podtrhující lidskou individualitu.

Vůně Toma Forda, které byste měli vyzkoušet:

• Black Orchid,
• Ombre Leather,
• Noir a Noir Extreme,
• Costa Azzurra,
• Beau de Jour,
• Metallique,
• Bitter Peach,
• Tobacco Vanille.

Související články