Oblíbené alkoholické nápoje a kalorie: Jak je na tom pivo, víno a míchané koktejly?

od Šárka Cvrkalová
Komerční sdělení
   2 minuty čtení
Alkoholicke drinky

Zdroj: arinahabich / Adobestock.com

Holdujete alkoholu, ale zároveň si chcete udržet štíhlou linii? Nebo vás jen zajímá, jak jsou na tom vaše oblíbené alkoholické nápoje, co se týče počtu kalorií? Přečtěte si náš článek.

Pivo a kalorie

Pivo dělá hezká těla! Aneb roztomilý pivní mozol si mnozí chválí a jsou na něj pyšní. Ale! Může za něj opravdu pouze a jen konzumace piva samotná? Jak je na tom pivo a kalorie? Podívejme se, jak kalorické jsou jednotlivé druhy piv.

pivo

* doporučená denní dávka

Vzhledem k tomu, že doporučený denní příjem energie činí 2 000 kcal, nezdá se pivo být tak výrazně kalorické. Například půllitr džusu má 220 kcal, sladké limonády podobně a plnotučného mléka 240 kcal. Jádro pivase v tom případě tkví spíše v množství vypitého piva a celkově nezdravém životním stylu (dlouhé sezení v hospodě, mlsání pochutin k pivu apod.).

Víno a kalorie

Opravdu je víno natolik zdravé (jak někteří tvrdí), že bychom měli vypít sklenku denně? Odborníci na druhém názorovém břehu zas od pravidelné konzumace alkoholu odrazují: „Dejte játrům čas na regeneraci.“ Zodpovězení náročného dilematu necháme na vás – třeba vám ale vinný rozvrh pomůže usměrnit následující přehled.

vino

* doporučená denní dávka

Čím je víno sladší a silnější, tím je pro vaši linii problematičtější. Výhodou ale je, že portské, sherry a další výkonnější vína se spíše usrkávají, takže jich (možná) nevypijete tolik jako vína slabšího.

Alkoholické koktejly a kalorie

A jak jsou na tom míchané nápoje?

kokteily

* doporučená denní dávka

Tvrdý alkohol může zcela zásadně ovlivnit vaše kila. Pokud vám záleží na zdravém životním stylu, buďte na pozoru nejen ohledně druhu alkoholu, který konzumujete, ale hlavně množství.

A jak jsou na tom míchané nápoje?

Související články