Naplánujte si nové bydlení snadno a rychle s odborníky na interiérový design

od Šárka Cvrkalová
Komerční sdělení
   2 minuty čtení
interierovy design

Zdroj: Shutterstock

Stěhujete se do nového a přemýšlíte nad tím, že je konečně na čase zrealizovat své sny? Jak dlouho už si přejete mít romantickou ložnici plnou fotografií na zdech a s knihovnou naproti posteli, nebo koupelnu s velkou rohovou vanou? Je čas konečně svá přání naplnit.

Pro mnoho lidí je plánování nového bydlení něčím, čeho se bojí. Obávají se toho, že nebudou mít dostatek financí nebo že zvolí špatné barvy a výsledek bude vypadat zcela jinak, než si naplánovali. Často se bojí také toho, že se při řešení projektu pohádají s partnerem.

Právě proto ale existují odborníci na interiérový design, kteří vám se vším poradí, velkou část práce odvedou za vás a pomohou vám naplánovat všechno tak, aby se váš sen mohl stát realitou.

Nejprve vše proberte ve dvou

Pokud plánujete nové bydlení, nějakému tomu kompromisu se nejspíš nevyhnete. Vy i váš partner budete mít možná na některé věci trochu jiné názory. Je ale přesto důležitým prvním krokem sednout si ve dvou a najít společné východisko.

Teprve pak je možné na projektu dále pracovat. Dohodněte se alespoň na základních barvách, na rozvržení místnosti, sedněte si klidně s tužkou a papírem a načrtněte si, co a jak byste si v novém bydlení představovali.

Není třeba řešit věci úplně do detailů, od toho jsou tu potom odborníci. Ti vám pomohou z vaší představy vykouzlit realitu. Zasáhnou do vašich plánů, zároveň se ale co nejvíce pokusí udržet jejich myšlenku.

Všechno změří, poradí i s finanční hodnotou

Jakmile budete mít připraven projekt ve své hlavě, nebo ideálně na papíře, nastává čas poradit se s odborníky na interiérový design, kteří vdechnou vašemu plánu život. Nejprve s vámi projdou celý projekt, řeknou vám, co dává, a co naopak nedává smysl z praktického hlediska, nebo co by mohlo vypadat lépe, než jste si vymysleli.

Potom s vámi na základě vašeho finančního rozpočtu projdou plán, pomohou vám dostat se do rozmezí, které jste si stanovili, a samozřejmě, pokud to jinak nepůjde, předělají projekt tak, abyste se nemuseli o své peníze bát.

Nakonec pak odborníci ve vašem bytě vše změří, takže se nebudete muset bát toho, že jste někde udělali chybu. Všechno si připraví a v podstatě polovinu plánování vyřeší za vás. Výsledkem by nakonec mělo ale být bydlení maximálně podobné tomu, které jste si vysnili.

Související články