Horské elektrokolo: Praktické vybavení pro ty nejlepší zážitky i v náročném terénu

od Šárka Cvrkalová
Komerční sdělení
   < 1 minuta čtení
Cyklistika

Zdroj: Umomos / Shutterstock

Elektrokola jsou mezi cyklisty stále oblíbenější. Nejenže se hodí do města, ale vyrazit s nimi můžete i do hor. Je však třeba vybrat správné elektrokolo, aby vám pomohlo zvládnout i ty největší kopce, které vás na trasách potkají.

Výkon motoru

Výkon motoru elektrokola je velmi důležitým faktorem, zejména pro horskou jízdu. Klasická elektrokola mívají výkon zhruba kolem 250 W. Oproti tomu horská elektrokola nabídnou výkon až kolem 750 W. Vyšší výkon motoru vám umožní snadnější jízdu i v náročném kopcovitém terénu a zajistí rychlejší překonávání překážek. Ani dlouhé cyklotrasy v náročném terénu proto nebudou problém.

Odpružení

Odpružení u horského elektrokola je velmi důležité pro pohodlnější jízdu v terénu plném kopců. Existují dva základní typy odpružení – přední a zadní. Přední odpružení je vhodné pro mírnější terén, zatímco zadní odpružení poskytuje větší stabilitu a pohodlí při jízdě v náročnějším terénu. Pokud plánujete jezdit na extrémních horských tratích, může být vhodné vybrat elektrokolo s oběma typy odpružení. Výběr horských elektrokol není hračka, ovšem s trochou trpělivosti zvládnete najít to pravé.

Praktická baterie

Kvalitní baterie je klíčovým faktorem u jakéhokoli elektrokola. Nicméně u horských elektrokol je důležité mít baterii s dostatečnou kapacitou, aby byla schopna vás podpořit i při delší jízdě, a hlavně zvládla výkonnější motor. Díky velké kapacitě baterie můžete bez starostí vyrazit i na dlouhé trasy a objevovat tak stále nové cesty. Baterie by také měla jít snadno dobíjet, aby její používání bylo pohodlné.

Výběr správného horského elektrokola může být náročný, ale pokud se zaměříte na klíčové faktory a určíte si své potřeby, zvládnete najít elektrokolo, které splní vaše požadavky a umožní vám maximální zážitek z horské jízdy.

Související články