Co jsou to hypoalergenní granule a proč je psovi pořídit?

od Šárka Cvrkalová
Komerční sdělení
   < 1 minuta čtení
Pes krmivo

Zdroj: Shutterstock

Hypoalergenní granule jsou speciálně formulované krmivo pro psy, které má za úkol minimalizovat alergickou nebo jinou nevhodnou reakci na potraviny. Tyto granule jsou tedy vhodné jak pro zvířata, jež trpí alergií na některé složky krmiva, tak pro ta, co mají citlivý trávicí systém.


Obyčejné granule vs. hypoalergenní

Nejčastějším problémem, který vede k negativním reakcím je vysoký obsah obilovin v krmivu. Další v pořadí jsou ale běžné zdroje bílkovin, jako jsou masa drůbeží, hovězí nebo ryby. Právě za tímto účelem byly vyvinuty hypoalergenní granule pro psy, které obsahují alternativní zdroje. Jako nejméně závadné se osvědčilo kachní nebo krůtí maso a z rybí říše losos.

Dalším faktorem, který může zvýšit šanci na problém u krmiva, bývá vysoký obsah umělých přísad. Tedy konzervanty, barviva, aromatické látky a další, které mohou v takovém množství vyvolat alergii i u psů, kteří byli bez jakýchkoliv příznaků. Pokud se tedy rozhodnete sáhnout po granulích hypoalergenních, pak si můžete být jistí, že těchto látek zde najdete jen nezbytné minimum.

Nevěřte slepě značkám a kontrolujte složení

I přes všechna pozitiva, která tyto granule pro psy nabízejí, nesmíte slepě nakoupit vše, co má na sobě značku hypoalergenní. Vždy je potřeba si zkontrolovat celkové složení. Nejlépe se tak přesvědčíme, zda mají všechny potřebné živiny a vitamíny, které jsou pro zdraví psa nezbytné. To, že granule mají na sobě značku hypoalergenní totiž nezaručuje, že jsou vyrobeny z kvalitních a nezávadných surovin.

Pokud jste se rozhodli, že přejdete na tyto speciálně upravené granule, pak je potřeba zvážit ještě jednu důležitou věc. Každý pes má své individuální potřeby, proto je nejlepší konzultovat vše s vaším veterinářem. Ten vám již zajisté vybere ty nejvhodnější granule pro psy.

Související články